Jak podaje portal "O2", co roku w dniu 20 maja obchodzimy dzień pszczół. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Ma on nam uświadomić, jak ważne dla naszego przetrwania jest występowanie pszczół. W sieci pojawiło się nagranie, którego głównymi bohaterkami są właśnie pszczoły. Aż trudno w to wszystko uwierzyć!

Pszczoły "zajęły" rower

Media społecznościowe obiegło nagranie, które przykuło uwagę wielu internautów na całym świecie. Na filmie widać pszczoły. Nie mamy tu do czynienia z jedną, czy też z dwoma pszczołami, ale z całym ich rojem.

Pszczoły obrały sobie za cel rower, który został zaparkowany przy urzędzie miejskim w Gdyni. Mieszkańcy miasta wskazują, że na dachu magistratu zlokalizowane sa ule. Pszczoły jednak zdecydowały się odpocząc nie w swoich "domkach", ale na rowerze. Zajęły sporą część przedniego koła jednośladu.

Zdjęcie szybko rozeszło się w sieci. Internauci chętnie komentowali ten niecodzienny widok. "Proste w ulu było za mało miejsca wykluły się nowe matki i połowa roju poszła na swoje" - stwierdził żartobliwie jeden z internautów.

Ktoś inny stwierdził, że rój pszczół jest całkiem dobrą formą ochrony przed kradzieżą. "Nawet przypinać nie trzeba, bo nikt nie ukradnie" - czytamy w komentarzu. Inni stwierdzili, że trzeba poczekać, aż pszczoły sobie odpoczną i z pewnością odlecą. Do tego czasu rower będzie miał zapewnioną najlepszą ochronę, której inni mogą tylko pozazdrościć.

Zdarzyła się wam kiedyś podobna przygoda z pszczołami lub innymi owadami?

To też może cię zainteresować: Czy Kijów ma się czego obawiać. Stolica może ponownie stać się celem rosyjskich wojsk. Jak potoczą się losy dalszej części inwazji Rosji na Ukrainę

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rząd w końcu przyznał podwyżki nauczycielom. Wcześniej zarobki były nawet poniżej płacy minimalnej. Ile od teraz będą zarabiać

O tym się mówi: Ważne ostrzeżenie dla milionów Polaków. Synoptycy nie mają wątpliwości co do pogody w najbliższym czasie. Pojawiły się ostrzeżenia drugiego stopnia