Za parę dni miną trzy miesiące od początku wojny, a Rosja nadal napotyka na ogromny opór Ukrainy. Końca jedna nie widać.

Portal „Wirtualna Polska” poinformowała, że zgodnie z opiniami ekspertów działania wojskowe mogą ponownie rozprzestrzenić się na większy obszar. Chodzi tu przede wszystkim o Kijów, który w ostatnim czasie powrócił do względnie normalnego życia.

Stolica Ukrainy została zaatakowana już pierwszego dnia wojny jednak w minionych tygodniach Rosjanie skupili się głównie na wschodzi i południu kraju.

Od niedzieli w Kijowie skrócono już godzinę policyjną, otwarto ponownie też centra handlowe, instytucje publiczne, banki itp.

Eksperci wskazują jednak, że Putin jest nieobliczalny i może to być tylko chwilowy spokój. Ma o tym świadczyć gromadzenie się sił Rosji, które mogłyby ruszyć od północy ponownie atakując stolicę.

Wiele osób jednak wskazuje, że na razie jednak z punktu widzenia strategii nie miałoby to sensu i mogłoby jedynie doprowadzić do problemów na Kremlu.

„Patrząc na obecną sytuację w Donbasie i południowym froncie, to tam teraz są skupione rosyjskie siły. I tam przerzucili jednostki spod Kijowa. Ponowne natarcie na Kijów zakończyłoby się kolejnym niepowodzeniem” – powiedział gen. Leon Komornicki.

Obecnym celem jest zrujnowanie Ukrainy gospodarczo odcinając ja od surowców dzięki zdobyciu Donbasu i zablokowaniu dostępu do mórz. Zdobycie stolicy przyczyniłoby się też mocno do tego celu.

wojna na Ukrainie / YouTube: ABC News
wojna na Ukrainie / YouTube: ABC News

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Będą rewolucyjne zmiany w systemie oświaty. Prezydent podpisał właśnie nowelizację ustawy. Czego mogą oczekiwać uczniowie od nowego roku szkolnego

Jak informował portal „życie.news”: Poruszające informacje trafiły do mediów. Po trzech miesiącach poszukiwań ustalono oprawcę zaginionej nastolatki. Podejrzany to 19-letni syn sędziego

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Żona Zenka przeszła prawdziwą metamorfozę. Danuta Martyniuk zdradziła sekret jak w ciągu paru miesięcy udało jej się schudnąć aż piętnaście kilogramów

Sprawdź również ten artykuł: Iga Świątek ma nie tylko wielki talent, ale i wielkie serce. Nasza tenisistka zdecydowała o przekazaniu jednej ze swoich nagród dla potrzebujących