Rosnące ceny energii, najbardziej potrzebnych produktów i usług są idealnym podłożem na wprowadzenie pilotażowego programu rządowego, w którym odpowiednio wyselekcjonowana grupa ludzi może zobaczyć ogromną możliwość poprawienia standardu życia. Najbardziej sensacyjną informacją jest to, że wspomniany program pilotażowy dotyczy 1300 złotych miesięcznie całkowicie za darmo. Jak podaje “o2”, program ten przez 2 lata umożliwi mieszkańcom Warmii i Mazur pobierania oferowanych kwot jako pieniądze dodatkowe, które wypłacane będą obywatelom w celu przeprowadzenia na nich eksperymentu. W ubiegłym roku takim procederom poddano Finlandię i Niemcy.

Rządowy eksperyment na Polakach rusza już niebawem

Nie jest tajemnicą, że wprowadzenie możliwości bezgotówkowego płacenia za zakupy czy inne zobowiązania zrobiło w naszym kraju wiele dobrego ze względu na wygodę, pewien stopień bezpieczeństwa i oszczędność czasu. Gdy możemy wyjąć z portfela kawałek plastiku i przyłożyć go do urządzenia, aby dokonać opłaty, wydaje się to niesamowicie normalne po wielu latach użytkowania takiego narzędzia. Niestety z biegiem czasu wyrywający starszym paniom z rąk torebki złodzieje znaleźli inny sposób na przestępczą działalność i nauczyli się okradać ludzi drogą internetową i za pomocą innych nowinek technicznych.

Z czasem technologia zaczęła się dalej rozwijać w tym kierunku i dzisiaj czytamy w mediach, że proponowany przez światowe elity dochód gwarantowany wypłacany wyłącznie drogą elektroniczną ma być wypróbowany przez okres dwóch lat na terenie Polski. Chodzi o to, aby sprawdzić, jak reagować będą Polacy na możliwość otrzymania 1300 zł miesięcznie całkowicie za nic. Wybrano w tym celu region Warmii i Mazur, gdzie szaleje bezrobocie i taka perspektywa może się stać dla mieszkańców prawdziwą gwiazdką z nieba oferowaną przez rząd.

Wprowadzenie dochodu gwarantowanego w kwocie z góry narzuconej przez rząd według niezależnych ekspertów może doprowadzić do z intensyfikowania kontroli polityków nad naszymi wydatkami, potrzebami i nawykami, gdyż każda płatność zrealizowana bezgotówkowo będzie jeszcze dokładniej rejestrowana i archiwizowana.

Będzie można wówczas ocenić nasz tryb życia, a także ewentualne zagrożenia zdrowotne związane z kupowanymi przez nas produktami. To z kolei mogłoby teoretycznie dać rządowym ekspertom możliwość ocenienia, na ile nasz stan zdrowia Pozwala pod względem usług medycznych, a funkcjonariuszom policji taka możliwość znacznie ułatwiłaby ustalenie, czy wszystkie nasze zakupy są legalne i uregulowane prawnie. Nie mając fizycznego dostępu do swoich pieniędzy, całkowicie i bezpowrotnie moglibyśmy w teorii stracić nad nimi kontrolę, którą sprawować będą zupełnie nieznane nam osoby.

O tym się mówi: Garri Kasparow szczerze o porażkach wojennych Władimira Putina. Co powiedział mistrz szachowy

Zerknij: Z życia wzięte. Zdecydowałam się na rozwód. Wtedy mój mąż od razu stał się opiekuńczy