Garri Kimovich Kasparov urodził się 13 kwietnia 1963, w Baku, Azerbejdżan. Został mistrzem świata w szachach w 1985 roku. Kasparow w wieku 22 lat stał się najmłodszym mistrzem świata w szachach oraz pierwszym mistrzem świata w szachach zwyciężonym przez superkomputer w meczu.

Mistrz szachowy o porażce Kremla

Kasparow przyszedł na świat z żydowskiego ojca i matki Ormianki. Zaczął grę w szachy w wieku 6 lat, a w wieku 13 lat był sowieckim czempionem młodzieżowym i wygrał swój pierwszy międzynarodowy turniej w wieku 16 lat w 1979 roku.

Teraz zdeklarowany przeciwnik Władimira Putina i jego politycznych działań, mistrz szachowy nie kryje swoich poglądów na temat polityki prowadzonej przez Kreml, oraz werwy, z jaką inne kraje ruszyły z pomocą Ukrainie w czasie rosyjskiej agresji na jej terenach. Uznał, że determinacja i gotowość do wsparcia ofiar najazdu mogą skutecznie odstraszyć innych dyktatorów od ich zapędów do zagarniania cudzych ziem gwałtem i bestialstwem.

Super Express podaje, że mistrz udzielił tabloidowi wywiadu i skomentował działanie Putina, jego politykę i wpasował to do rozgrywki niczym w szachach - [...] Jasne dla mnie jest, że Putin tej wojny nie wygrywa. Jego pierwotnym celem było zniszczenie władzy ukraińskiej, zdobycie Kijowa i zainstalowanie marionetkowego rządu. I poniósł porażkę. Następnie próbował skonsolidować swoje siły na wschodzie, by zyskać kontrolę nad dostępem do morza i odciąć od niego Ukrainę. To też nie będzie miało miejsca - stwierdził.

O tym się mówi: Drożdżówka w cenie obiadu. Takie kwoty widnieją w cenniku u Magdy Gessler

Zerknij: Pacjentka nie była w stanie powstrzymać łez. Lekarz zdecydował się uwzględnić to na rachunku. Internauci nie kryją oburzenia