Jak podaje portal "Super Express", Inspekcja Handlowa, podobnie jak straż gminna będzie mogła liczyć na nowe uprawnienia. Trwają prace nad nowelizacją przepisów Kodeksu karno-skarbowego. Jeśli planowane zmiany wejdą w życie, wymienione służby będą mogły prowadzić sprawy dotyczące wykroczeń skarbowych. Poznajcie szczegóły!

Zmiany w kodeksie karno-skarbowym

Zgodnie z propozycjami zawartymi w projekcie nowelizacji Kodeksu karno-skarbowego, Inspekcja Handlowa i straż gminna miałaby uprawnienia do prowadzenia postępowań mandatowych między innymi w przypadku prowadzenia sprzedaży produktów akcyzowych, bez wymaganych banderoli, czy prowadzenie sprzedaży bez wbicia produktu na kasę.

Kasa fiskalna/YouTube @Kasy Fiskalne Białystok Computer Geeks s.c.
Kasa fiskalna/YouTube @Kasy Fiskalne Białystok Computer Geeks s.c.
Kasa fiskalna/YouTube @Kasy Fiskalne Białystok Computer Geeks s.c.

Wśród sankcji, jakie znalazły się w projekcie pojawiła się możliwość cofnięcia zezwolenia na handel alkoholem, który groziłby osobom, które uporczywie unikałyby nabijania na kasę tego rodzaju produktów lub nie wydawały paragonu.

Ukaraniu przez wymienione organy groziłoby również wykorzystywanie oleju opałowego, jako paliwa do pojazdów, które świadczą usługi transportowe. Karą w tym przypadku byłoby skierowanie na badania techniczne pod konetem "uciążliwości".

Zdaniem proponujących zmiany polityków, mają one na celu podniesienia stopnia ryzyka prowadzenia działalności przestępczej przez zorganizowane grupy, zajmujące się handlem alkoholem i wyrobami tytoniowymi bez wymaganej akcyzy.

Straż Miejska/ Youtube
Straż Miejska/ Youtube
Straż Miejska/ Youtube

Zmiany w dotychczasowych przepisach miałyby wejść w życie po trzech miesiącach od ogłoszenia zmian w Dzienniku Ustaw.

Co sądzicie o proponowanych zmianach w Kodeksie karno-skarbowym?

To też może cię zainteresować: Wołodymyr Zełenski podsumowuje rosyjskie praktyki wojenne. "Maruderzy, którzy po raz pierwszy widzą normalne urządzenia"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nadchodzący weekend przyniesie nam spore zmiany w pogodzie. Jaką aurę szykują dla nas nadchodzące dni

O tym się mówi: Poruszające informacje trafiły do mediów. Po trzech miesiącach poszukiwań ustalono oprawcę zaginionej nastolatki. Podejrzany to 19-letni syn sędziego