Media donoszą, że Jarosław Kaczyński zaplanował sobie na 17 maja bieżącego roku, spotkanie z członkami Rady Koalicji na 14:00.

Co ustalano na pilnym spotkaniu?

Chodziło o niezwłoczną rozmowę z partyjnymi członkami ugrupowań wspierających Prawo i Sprawiedliwość. Jak podaje Super Express, dyskusja dotyczyć miała między innymi prezydenckiego projektu w sprawie nadchodzących w przyszłym roku wyborów parlamentarnych, a także odnośnie Sądu Najwyższego.

Jak się okazuje, pomimo przewagi Prawa i Sprawiedliwości w sondażach wyborczych, w partii panuje nerwowa atmosfera. Prawdopodobnie chodzi o układanie wyborczych list, na których wyróżnieni mieliby zostać kandydaci, głosujący jak należy, a nie osoby pracujące najwięcej.

Czy PiS zwycięży w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych?

Wicepremier Jarosław Kaczyński zdecydował się na rozmowę z Adamem Bielanem, Zbigniewem Ziobro, Pawłem Kukizem i Marcinem Ociepą głównie ze względu na problematykę związaną z kolejnością, jaka ma być ustalona na listach wyborczych.

O ile wybory do Parlamentu nie zostaną przyspieszone, według planu powinny odbyć się w 2023 roku. Jak dotąd Prawo i Sprawiedliwość bryluje w sondażach, co może oznaczać kolejne zwycięstwo w drugiej połowie przyszłego roku.

O tym się mówi: Minister obrony Ukrainy ogłosił nowy rozkaz obrońcom Mariupola. Ważne doniesienia

Zerknij: Eksperci gospodarczy z powalającymi na kolana wnioskami na przyszłość. Za chwilę ma nas czekać żywnościowy armagedon. Sytuacja jest zła i pogarsza się