Tegoroczne niespodziewane spadki temperatur w maju zwane “Zimną Zośką w 2022 roku przyszły z niewielkim opóźnieniem. Jak donosi Wirtualna Polska, czeka nas parę chłodniejszych nocy, a niektóre regiony naszego kraju mogą spodziewać się nawet niewielkich przymrozków.

Nadchodzi spóźniona “Zimna Zośka”

To jednak nie powinno być przeszkodą w kontynuowaniu prac ogrodowych, które są fantastycznym sposobem na relaks z jednoczesnym stworzeniem własnego ogródka warzywnego i owocowego na przyszłość i trudne czasy.

Należy jednak pamiętać, że gdy “Zimna Zośka” już nas opuści, spodziewać się możemy według prognoz meteorologów nadejścia gorących, letnich dni.

Każdy działkowicz i posiadacz ogrodu przydomowego wie, w jaki sposób postępować ze swoimi roślinami i sadzonkami, aby przygruntowe przymrozki przychodzące w ciągu nocy nie zniweczyły ich ciężkiej pracy.

Jak się okazuje, północno-wschodnia część Polski może się tej nocy spodziewać spadku temperatury przy gruncie nawet do minus 5 stopni Celsjusza. To oznacza, że należy wziąć to pod uwagę podczas dzisiejszych prac w ogrodzie.

Jak informują eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostatniej nocy obszar Podlaski, Zachodniopomorski i warmińsko-mazurski spotkał się z 3-stopniową temperaturą powietrza, a przy gruncie słupki rtęci pokazywały mniej więcej minus 3 stopnie Celsjusza. Na szczęście wschód słońca przyniósł podwyższenie temperatury.

O tym się mówi: Tegoroczne lato oczami Krzysztofa Jackowskiego. Co przepowiedział w tym roku

Zerknij też tutaj: Najnowszy projekt rządu wywołuje mieszane reakcje Polaków. Chodzi o emerytury obywateli. Partia rządząca ma zamiar prześwietlić konta milionów osób