Jak podaje portal "Super Express", Polast wykupił prawa do serialu "Sługa narodu", w którym główną rolę grał obecny prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski. Kto wcieli się w głównego bohatera?

Wołodymyr Zełenski zdobył uznanie całego świata

Obserwatorzy, komentatorzy i wielu ludzi na świecie nie ma wątpliwości, że Wołodymy Zełenski jest prawdziwym mężem stanu. Po rosyjskiej agresji na Ukrainę nie zdecydował się na ewakuację z ogarniętego wojną kraju, tylko został ze swoimi rodakami. Nieustannie stara się również zapewnić wsparcie ze strony Zachodu.

Wielu nie spodziewało się po nim, że aż takiego bohaterstwa. Tym bardziej, że przed rozpoczęciem kariery politycznej, realizował się jako aktor i komik. Ogromną popularność przyniósł mu występ w serialu "Sługa Norodu". Wcielał się w postać nauczyciela historii, który został wybrany na prezydenta Ukrainy.

Kadr z serialu "Sługa Narodu" z Wołodymyrem Zełenskim/YouTube @Dr Kamil
Kadr z serialu "Sługa Narodu" z Wołodymyrem Zełenskim/YouTube @Dr Kamil
Kadr z serialu Sługa Narodu z Wołodymyrem Zełenskim/YouTube @Dr Kamil

Serial u naszych zachodnich sąsiadów zdobył ogromną popularność. Teraz będzie miał szansę podbić serca polskiej widowni. Prawa do produkcji zakupił Polsat. Póki co, przedstawiciele stacji nie zdradzają szczegółów dotyczących projektu. Nie znamy ani daty premiery, ani tego, kto może zagrać w produkcji. Prace są na początkowym etapie.

Ogromne poparcie

W styczniu tego rodzaju sondaże dla Zełenskiego był miażdżące. Około 60 procent Ukraińców zadeklarowało, że nie chcą, aby ubiegał się on o reelekcję. Wszystko zmieniło się po ataku Rosji na Ukrainę. Postawa Zełenskiego sprawiła, że poparcie dla niego wzrosło aż do 91 procent.

Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl
Prezydent Wołodymyr Zełenski/YouTube @naTemat.pl

Co ciekawe, tylko 16 procent Ukraińców nie wierzy w to, że ich wojska będą w stanie zwyciężyć w starciu z rosyjską armią.

Kogo widzielibyście w głównej roli w polskiej wersji serialu "Sługa narodu"?

To też może cię zainteresować: Donald Tusk publicznie oskarżył Zbigniewa Ziobro o szantażowanie Jarosława Kaczyńskiego. Jest już odpowiedź ministra sprawiedliwości. O co tu chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Opozda zachwyca na nowych zdjęciach. Fani jednak martwią się o porzuconą żonę Antka Królikowskiego. Czy są jakieś powody do niepokoju

O tym się mówi: Kolejne mroczne tajemnice Meghan Markle wychodzą na jaw. "Dowiedziałem się rzeczy absolutnie niezwykłych"