Donald Tusk jak zwykle ma nie po drodze z obecnym rządem. Bardzo często słychać o różnego rodzaju konfliktach.

Portal „Super Express” poinformował, że tym razem lider Platformy Obywatelskiej opublikował w mediach społecznościowych drwiący filmik uderzający w ministra sprawiedliwości.

Donald Tusk zapowiedział w nim, że zamierza złożyć wniosek o wotum nieufności. Prześmiewczo stwierdził też, że Zbigniew Ziobro jest droższy od czereśni nawiązując do zdjęć wskazujących na cenę 260 złotych za kilogram tych owoców. Jednocześnie zwrócił uwagę, że nie jest tyle wart bo jego partia ma zaledwie 0,7 procenta poparcia co pokazał ostatni sondaż.

Głównym zarzutem względem Prokuratora Generalnego jest blokowanie przez jego reformy środków z Unii Europejskiej. 700 miliardów złotych pozwoliłoby na poprawienie sytuacji Polski w zakresie płac dla pracowników, gospodarki itp.

Donald Tusk zastanawia się też dlaczego Jarosław Kaczyński nie jest w stanie wpłynąć na Zbigniewa Ziobrę i doszedł do wniosku, że najwyraźniej minister sprawiedliwości szantażuje prezesa PiS jakimiś papierami. Odpowiedź na te zarzuty już nadeszła.

„Donald Tusk nie kłamie tylko wtedy, kiedy się myli; i to jest niestety cały problem związany z jego aktualną działalnością polityczną, i aktualną inicjatywą, którą podejmuje rzekomo w obronie środków europejskich dla Polski” – uznał Zbigniew Ziobro.

To jednak nie uspokaja ostatnich pogłosek, że Jarosław Kaczyński zamierza ogłosić przyśpieszone wybory by nastraszyć niepokornego ministra i przekonać go do zmiany reform.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnim czasie: Jarosław Kaczyński w centrum zainteresowania polityków Zjednoczonej Prawicy. Wszyscy usiłowali zdobyć jego względy. Jakie są powody takiego zachowania

Jak informował portal „życie.news”: Ukrainka, która oblała farbą rosyjskiego ambasadora dostaje pogróżki. Działaczka wyjaśnia co się naprawdę stało w poniedziałek podczas uroczystości

Ze świata znanych ludzi informowaliśmy o: Joanna Opozda zachwyca na nowych zdjęciach. Fani jednak martwią się o porzuconą żonę Antka Królikowskiego. Czy są jakieś powody do niepokoju

Sprawdź również ten artykuł: Kuba Wojewódzki ma stanąć przed sądem za czyny sprzed roku. Czy celebryta odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa