Jak podaje portal "Super Express", w niedzielę 8 maja musimy przygotować się na kolejne burze i opady deszczu. W trakcie burz mocniej powieje - porywy wiatru mogą sięgnąć 60 km na godzinę. Gdzie aura będzie najniebezpieczniejsza?

Burze nie opuszczą nas w najbliższych godzinach

Z informacji przekazanych przez meteorologów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w północnej i południowej część Europy dominować będą niże i towarzyszące im układy frontów atmosferycznych. W pozostałej części kontynentu na pogodę będzie wpływał wyż.

Na zachodzie kraju dojdzie do rozbudowaia się słabego klinu wyżowego znad Atlantyku, podczas gdy wschód Polski będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej i ciepłego powietrza pochodzenia polarno morskiego.

Niedziela 8 maja upłynie nam pod znakiem zachmurzenia umiarkowanego, które stopniowo będzie wzrastało do dużego. W południowej i centralnej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu, a lokalnie również wystąpienia burz. W ich trakcie może spaść 10-15 mm deszczu.

Jaka temperatura prognozowana jest na niedzielę 8 maja?

W niedzielę najcieplej będzie w południowej części kraju, gdzie termometry wskażą do 21 stopni. Na północy będzie 15 stopni, a nad samym morzem od 10 do 13 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i będzie wiał z kierunku północnego.

Silniej powieje tylko w czasie burz. Wiatr może wówczas osiągnąć prędkość do 60 km na godzinę.

Na pocieszenie synoptycy zdradzają, że w połowie tego tygodnia termometry pokażą ponad 25 kresek.

Jaką aurą przywitał was weekend?

To też może cię zainteresować: Wyszło na jaw, ile naprawdę zarabia Beata Kozidrak. Wokalistka przekonuje, że 10 tysięcy złotych miesięcznie. Tabloid przekonuje, że to wyższa kwota

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: "Fakty" podsumowują działalność TVP. Kilka minut bez jakiegokolwiek komentarza wystarczyło, żeby obnażyć prawdę

O tym się mówi: Donald Tusk złożył wniosek o unijną emeryturę. Na pieniądze przyjdzie mu jednak poczekać