Jak przypomina portal "Super Express", we wtorek 3 maja w Parlamencie Europejskim odbyła się debata dotycząca sytuacji w Polsce i na Węgrzech. Beata Szydło nie pozostawiła na wydarzeniu suchej nitki. Poznajcie szczegóły!

Parlament Europejski pochyla się nad sytuacją w Polsce

W poniedziałek 2 maja rozpoczęła się czterodniowa sesja Parlamentu Europejskiego. Choć głównym tematem obrad jest sytuacja na Ukrainie po rosyjskiej agresji, nie zabrakło rownież dyskusji na temat sytuacji w Polsce i na Węgrzech. Debata na temat naszego kraju miała miejsce we wtorek 3 maja, a więc w dniu święta narodowego w naszym kraju.

Zdaniem byłej premier Beaty Szydło, wybór takiej daty jest "kolejnym poziomem obłudy i hańby niektórych europosłów". Była szefowa rządu podkreśliła, że jest to tym bardziej niewłaściwe, że tuż za naszą wschodnią granicą trwa wojna.

Beat Szydło stwierdziła, że debata na temat stanu praworządności w Polsce będzie "kłamliwą gadaniną grupki radykałów".

Debata w Parlamencie Europejskim

W trakcie debaty na temat praworządności w Polsce i na Węgrzech, unijny komisarz do spraw sprawiedliwości Didier Reynders stwierdził, że sytuacja w Polsce w dalszym ciągu budzi duże obawy. Jednocześnie zauważył, że pojawiły się zapowiedzi zmian, jakimi są procedowane w sejmie zmiany w sądownictwie.

Przypomnijmy, TSUE nakazał Polsce zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej, funkcjonującej w Sądzie Najwyższym, zreformowanie systemu dyscyplinarnego sędziów, a także przywrócenie do orzekania sędziów, którzy zostali odsunięci od orzekania ze względów politycznych.

Parlament Europejski/YouTube @Onet
Parlament Europejski/YouTube @Onet
Parlament Europejski/YouTube @Onet

Dopóki zmiany te nie zostaną wprowadzone w życie, tak długo nie dojdzie do odblokowania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Myślicie, że w najbliższym czasie dojdzie do odblokowania pieniędzy?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski nie ma dobrych wiadomości dla Polaków. "Będą musieli wykonywać coś, co będzie brzmiało jak rozkaz"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Artystka musiała odwołać koncert

O tym się mówi: Podano kolejną datę ukończenia militarnych działań na Ukrainie. Czy jest realna