Jak podaje portal "Super Express", wraca pomysł stworzenia listy przewinień agresji wobec katolików. Jej powstanie potwierdza współpracownik Zbigniewa Ziobry, radny Solidarnej Polski Dariusz Matecki. Zapowiedział, że lista trafi nie tylko na krajowe podwórko, ale także do Europosłów.

Dariusz Matecki zapowiada powstanie listy

Dariusz Matecki to polityk Solidarnej Polski, który znany jest ze swoich radykalnych poglądów i kontrowersyjnych pomysłów. Matecki zasiada w radzie miejskiej Szczecina, choć skupia się nie tylko na pracy dla samorządu. Zasłynął między innymi tropieniem "antypolonizmu". Został nawet prezesem fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu.

Od jakiegoś czasu 33-letni radny zdecydował się tropi również osoby, które dopuszczają się profanowania symboli religijnych, a także ataku na duchownych. Często można go rownież usłyszeć na antenie katolickiej rozgłośni ojca Rydzyka. To właśnie w Radju Maryja zapowiedział powstanie listy przejawów agresji wobec katolików.

Dariusz Matecki/YouTube @Radjo Maryja
Dariusz Matecki/YouTube @Radjo Maryja
Dariusz Matecki/YouTube @Radjo Maryja

Powstaje lista przejawów agresji na katolików

Na antenie Radja Maryka radny Matecki poinformował, że powstaje lista przejawów agresji na katolików, która trafi nie tylko do polskich polityków, ale także - po przetłumaczeniu na język angielski - między innymi do eurodeputowanych, aby mogli się z nią zapoznać.

Matecki uznał, że takie działanie jest niezbędne, bo "fala prześladowań w Europie rośnie i trzeba z nią stanowczo walczyć". Oświadczył również, że z radością przyjął wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności dla mężczyzny, który zniszczył figurę Matki Boskiej w jednym ze szczecińskich kościołów.

Figury religijne/YouTube @Akademia ART
Figury religijne/YouTube @Akademia ART
Figury religijne/YouTube @Akademia ART

Co sądzicie o pomyśle szczecińskiego radnego, należącego do partii Zbigniewa Ziobry?

To też może cię zainteresować: Niepokojące wieści ze stolicy Polski. Wojewoda mazowiecki publikuje rozporządzenie. Dotyczy ono bezpieczeństwa Polaków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Hakiel otrzymał nagranie rozmów Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Zdradził, co na nich usłyszał

O tym się mówi: Rosjanie przejęli kontrolę nad Zaporoską Elektrownią Atomową. Wydali pracownikom obiektu zaskakujący rozkaz