Jak podaje portal "Super Express", rosyjskie wojska przejęły kontrolę nad Zaporoską Elektrownią Jądrową. Szef Enerhoatomu Petro Kotin przekazał, że pracownicy obiektu usłyszali od kupanta zdumiewający rozkaz. Jaki?

Ukraińskie elektrownie atomowe na celowniku Rosjan

Na początku wojny, wojska rosyjskie zajęły teren elektrowni atomowej w Czarnobylu. Cały świat wstrzymał oddech w obawie przed możliwymi konsekwecjami okupacji czarnobylskiej elektrowni. Obawy te nie były nieuzasadnione, bowiem rosyjscy żołnierze wykazywali się na tym obszarze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Kilka razy w czarnobylskiej elektrowni okupanci doprowadzili do utraty zasilania, a także kopali w Czerwonym lesie, który uznawany jest za jeden z najbardziej skażonych obszarów na Ziemi, doprowadzając się do choroby popromiennej. Czarnobyl ponownie znalazł się pod kontrolą strony Ukraińskiej, ale niestety złe wieści płyną z Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Elektrownia atomowa w Czarnobylu/YouTube @Wirtualna Polska
Elektrownia atomowa w Czarnobylu/YouTube @Wirtualna Polska
Elektrownia atomowa w Czarnobylu/YouTube @Wirtualna Polska

Rosjanie przejęli kontrolę nad Zaporoską Elektrownią Atomową

"Fizyczne bezpieczeństwo obiektu zostało naruszone, ponieważ przebywają tam rosyjscy najeźdźcy, którzy de facto kontrolują sytuację personelu i ochronę materiału jądrowego" - przekazał szef ukraińskiego Enerhoatomu Petro Kotin.

Kotin przekazał również, jaki rozkaz od rosyjskich najeźdzców usłyszeli pracownicy zaporoskiej elektrowni jądrowej. Okupańci zażądali, żeby pracownicy elektrowni, powiesili w obiekcie portret Władimira Putina. Mają również przygotować galę ku czci rosyjskiego dyktatora z okazji obchodzonego w Rosji 9 maja Dnia Zwycięstwa.

Jak oceniacie żądania rosyjskich najeźdzców?

To też może cię zainteresować: Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego nie przebiera w słowach. Przekazał Rosji "złą wiadomość"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gruzińska jasnowidz przewidziała losy Ukrainy, Rosji i Putina. Wiele powiedziała już przed laty

O tym się mówi: Marcin Hakiel otrzymał nagranie rozmów Katarzyny Cichopek i Macieja Kurzajewskiego. Zdradził, co na nich usłyszał