Jak przypomina portal "Super Express", Donald Tusk obchodził 22 kwietnia swoje 65. urodziny. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej spędził ten dzień wyjątkowo pracowicie. To właśnie wtedy brał udział w spotkaniu z ekspertami, którzy rozmawiali o sytuacji za naszą wschodnią granicą. Panel ekspercki "Wojna w Ukrainie - wnioski dla Polski" odbył się w Warszawie.

Forum "Wojna na Ukrainie - wnioski dla Polski"

Donald Tusk otwierając panel ekspercki przyznał, że niezależnie od tego, jak potoczy się konflikt na Ukrainie, najbliższe miesiące upłyną nam pod znakiem zagrożenia ze strony Rosji. Były premier wskazał, że niezbędne jest ustalenie, jakie są obecnie największe zagrożenia dla naszego kraju.

"Ukraina uczy nas jak istotne, jak ważne jest utrzymanie politycznej jedności w takiej politycznej, prozachodniej strategii" - powiedział Donald Tusk. Lider PO podkreślił, że i polscy politycy powinni zachować w kwestii Unii Europejskiej i NATO jasne stanowisko, że chcemy być członkami obu instytucji.

Donald Tusk wrócił do domu

Trójmiasto jest bliskie sercu Donalda Tuska. Urodził się i przez wiele lat mieszkał w Gdańsku. Obecnie mieszka w Sopocie, w trzypokojowym mieszkaniu, które zlokalizowane na parterze powojennej kamienicy. To tu wraca po wypełnieniu swoich obowiązków. Tak było i teraz. To właśnie do swojego domu skierował kroki wracając z forum eksperckiego.

Można przypuszczać, że właśnie w swoim domu świętował swoje kolejne urodziny, w otoczeniu bliskich i przyjaciół. Zdjęcia Donalda Tuska wracającego do domu znajdziecie tutaj.

Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny
Donald Tusk/YouTube @Donald Tusk - kanał oficjalny

Zgadzacie się z wnioskami Donalda Tuska dotyczącymi obecności NATO i UE?

To też może cię zainteresować: Gerhard Schroeder odwiedził Władimira Putina. Zdradził kulisy rozmowy, jaką odbyli. Czy jest szansa na zakończenie konfliktu na Ukrainy

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski pełen niepokoju podzielił się swoimi wizjami. Przyszłość naszego kraju nie maluje się w szczególnie jasnych barwach

O tym się mówi: W tych krajach pensja minimalna wystarcza na najwięcej. Wyniki badań nie pozostawiają złudzeń. Które miejsce zajmuje Polska