Jak podaje portal "Super Express", Donald Tusk osiągnął właśnie wiek emerytalny. Były premier może więc wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z wnioskiem o wypłatę emeryturę. Co ciekawe, lider Platformy Obywatelskiej może liczyć na aż dwie emerytury: krajową oraz wypracowaną za granicą. Jaką kwotę będzie otrzymywał Donald Tusk?

Donald Tusk osiągnął wiek emerytalny

Donald Tusk 22 kwietnia obchodzi swoje 65. urodziny. Oznacza to, że lider największej partii opozycyjnej osiągnął właśnie wiek emerytalny. Nie wiadomo, czy były premier złożył do ZUS wniosek o wypłatę świadczenia, ale wiadomo, na jakie świadczenie może liczyć. Trzeba przyznać, że kwota robi ogromne wrażenie.

W okresie studiów, Donald Tusk był opozycyjnym dziennikarzem. W czasie stanu wojennego podejmował się bardzo różnych zajęć, nie wyłączając sprzedaży drożdżówek w tunelu gdańskiego dworca. W swoim CV ma również pracę fizyczną w Norwegii, czy pracę w spółdzielni "Świetlik".

Po upadku PRL wszedł do Sejmu, jako jeden z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Unii Wolności, a w 2001 roku był jednym ze współzałożycieli Platformy Obywatelskiej, na czele której stoi także i dziś. W dorobku politycznym ma funkcję premiera, którą sprawował w okresie od 2007 do 2014 roku.

W 2014 roku krajową scenę polityczną zamienił na struktury unijne. Do 2019 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Europejskiej. Potem objął stanowisko przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej, a w ubiegłym roku, znów objął stery lidera PO.

Na takie świadczenie będzie mógł liczyć Donald Tusk

Jak wskazuje portal "Super Express", praca w strukturach UE może przynieść Donaldowi Tuskowi aż 20 tysięcy złotych emerytury. Jak wyliczył tabloid, z ZUS-u były premier może otrzymywać około 10 tysięcy złotych, co daje w sumie około 30 tysięcy złotych. O takim świadczeniu wielu emerytów może jedynie marzyć.

Jeśli wyliczenia te się sprawdzą, Donald Tusk będzie mógł liczyć na najwyższą emeryturę wśród polskich polityków. Dotychczasowymi liderami są posłanka Joanna Senyszyn, która ma pobierać emeryturę w kwocie 20 tys. zł, a także Marek Belka, który otrzymuje 18 tys. zł miesięcznie.

Z okazji urodzin składamy Donaldowi Tuskowi najlepsze życzenia.

To też może cię zainteresować: Patryk Jaki miażdży lewicę w Parlamencie Europejskim. Poszło o hipokryzję względem uchodźców

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Christiano Ronaldo pokazał światu nowonarodzoną córeczkę. "Nadszedł czas, aby być wdzięcznym za życie, które przywitaliśmy na tym świecie"

O tym się mówi: Obrońcy Ukrainy pilnie potrzebują wsparcia. Trwa walka z czasem i wielka zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla żołnierzy