Jak podaje portal "Super Express", mieszkańcy jednego z krakowskich osiedli aż dwie dekady czekali na drogę do kościoła oraz pobliskiej szkoły. Przez dwadzieścia lat tutejsi mieszkańcy korzystali z wąskiem drogi, która nie miała pobocza. Wszystko się zmieniło, kiedy 150-metrowy apartament wykupiła tu para prezydencka?

Mieszkańcy czekali na to aż 20 lat!

Na jednym z osiedli na obrzeżach Krakowa prowadzone są obecnie prace drogowe, niedaleko apartamentowca, w którym jedno z mieszkań należy do Andrzeja i Agaty Dudów. Już niedługo mieszkańcy będą mogli skorzystać z wygodnego chodnika, który pozwoli im bez przeszkód dojść do pobliskiej świątyni oraz szkoły podstawowej.

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mieszkańcy zabiegali o wybudowanie chodnika od niemal dwóch dekad. Wysyłane pisma pozostawały jednak bez odpowiedzi. Dopiero, kiedy na osiedlu apartament wykupił Andrzej Duda z małżonką, urzędnicy zdecydowali się na wykonanie chodnika.

Agata i Andrzej Dudowie/ YouTube @naTemat.pl
Agata i Andrzej Dudowie/ YouTube @naTemat.pl
Agata i Andrzej Dudowie/ YouTube @naTemat.pl

Para prezydencka kupiła 150-metrowy apartament kupiła w 2018 roku. Trzeba przyznać, że okolica robi wrażenie. Niedaleko apartamentowca znajdują się tereny zielone, gdzie można wybrać się na spacer, rower, czy pobiegać. Aby tam dojść trzeba jednak pokonać drogę, przy której nie było ani chodnika, ani utwardzanego pobocza. Niebezpieczna była także wyprawa do kościoła.

Mieszkańcy nie kryją radości

Na szczęście już niebawem, mieszkańcy osiedla będą mogli skorzystać z chodnika. Jeden z mieszkańców w rozmowie z "Super Expressem" wskazał, że w 2016 roku urząd miasta "odrzucił wniosek do budżetu obywatelskiego o budowę chodnika". Pan Paweł Duda przyznał, że kiedy tylko dowiedział się, że na osiedlu zamieszkają Dudowie, "problem się skończy. I tak się stało!".

W budżecie miasta na budowę chodnika, odwodnienie terenu i budowę przejścia dla pieszych wygospodrowano 1 milion 400 tysięcy złotych. Zarzą Dróg Miasta Krakowa kategorycznie zaprzecza, że prezydnccy urzędnicy interweniowali, czy naciskali w tej sprawie.

Apartament Dudów/YouTube @Pudelek
Apartament Dudów/YouTube @Pudelek
Apartament Dudów/YouTube @Pudelek

"To nie Duda, tę inwestycję wywalczyła radna Teodozja Maliszewska z PO. Starała się o nią sześć lat" - zdradził lokalny polityk.

Co sądzicie o całej sprawie?

To też może cię zainteresować: Dobre wieści dla wielu emerytów. Spora grupa może liczyć na zwrot podatku nawet do 600 zł

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nie potrzebujesz piekarnika. Pyszne ciasto "Plombier" wykonasz bez pieczenia

O tym się mówi: Rosja przeprowadziła test rakiety nazywanej "Szatanem II". Informacje potwierdził Pentagon