W czwartym kwartale bieżącego roku planowane jest wypłacanie czternastej emerytury, jak zakomunikowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Politycy partii rządzącej zapewniają, że seniorzy otrzymają swoje czternaste emerytury

O takich wypłatach przekonywał premier Mateusz Morawiecki, który poinformował, iż w drugiej połowie roku wypłacona ma być czternasta emerytura. Ma się to opierać na porównywalnych wytycznych jak w roku minionym.

- Chcę zapewnić, że z naszej strony zrobimy wszystko, żeby przekazać jak najwięcej środków dla seniorów – ogłosił Mateusz Morawiecki. Czternasta emerytura jest dodatkowym świadczeniem dedykowanym emerytom i rencistom.

W przeciwwadze do trzynastej emerytury świadczenie w postaci czternastki było uwarunkowane sytuacją dochodową świadczeniobiorcy.

Wyznacznik dochodowy wyniósł 2900 zł brutto. Podczas wypłacania stosownych świadczeń wykorzystywano niemniej jednak zasadę "złotówka za złotówkę". Jak podaje "Super Express", Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że w odwrotności do trzynastej emerytury, czternastkę wypłacano uprawnionym ze wzięciem pod uwagę poszczególnej okoliczności dochodowej świadczeniobiorców.

Czternasta emerytura przyjdzie na rachunek rozliczeniowy emeryta bez przymusu składania żadnych wniosków do instytucji będących płatnikami. Wypłacanie będzie przeprowadzane z urzędu.

O tym się mówi: Św. pamięci Jan Lityński doczekał się pięknego miejsca spoczynku. Jak ono teraz wygląda

Zerknij tutaj: Rosyjskie wojsko złamało w Czarnobylu praktycznie wszystkie zasady bezpieczeństwa. "To naprawdę szaleństwo"