Jak podaje portal "Wirtualna Polska", czeka nas spore ocieplenie, które będzie zasługą cyklonu Pamela. 13-14 kwietnia na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni Celsjusza. Niestety wraz ze wzrostem temperatury, nad naszym krajem pojawi się pył saharyjski. Poznajcie szczegóły.

Pył saharyjski nad Polską

Już 14 kwietania należy spodziewać się opadów deszczu, z którym opadać będzie pył saharyjski. Tam, gdzie niebo będzie pogodne, obecność pyłu będzie zdradzał matowy odcień nieba, a widocznym śladem jego obecności będzie pył, jaki osadzi się na karoserii naszych samochodów, czy parapetach.

Ciepło zrobi się najpierw w zachodniej części kraju, a następnie centralna, południowa i na końcu także wschodnia. Na termometrach zobaczymy od 14 do nawt 20 stopni Celsjusza. Niestety ocieplenie nie pozostanie z nami na długo i już w święta spodziewane jest ponowne ochłodzenie.

Prognoza pogody na Wielkanoc 2022

Niestety w okresie świąt Wielkanocnych należy spodziewać się mocnego spadku temperatury. O ile w zachodniej części kraju na termometrach zobaczymy 10-12 stopni, o tyle na wschodzie wzrośnie ona maksymalnie do 8 stopni. Nocami temperatura może spaść do nawet -3 stopni.

Meteorolodzy przewidują, że w Wielkanoc mogą się pojawić opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Pocieszeniem jest to, że pojawiać się będą tylko miejscami i nie powinny być szczególnie obfite.

Pamiętać należy, że długoterminowe prognozy pogody obarczone są sporym marginesem błędu.

Liczycie na to, że prognoza pogody na święta zmieni się na bardziej sprzyjającą?

To też może cię zainteresować: Rzecznik Władimira Putina złapany w telewizji na kłamstwie w rozmowie na żywo. Mówił, że zdjęcia ciał w Buczy „nie były ofiarami Rosji”

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Mocne słowa Jarosława Kaczyńskiego w 12. rocznicę wydarzeń smoleńskich. “Czy będziemy nadal wolni, czy będziemy nadal żyli pod groźbą terroru”

O tym się mówi: Maciej Lasek ostro o wydarzeniu lotniczym z udziałem Andrzeja Dudy. Padły niepokojące słowa