Jak podaje portal "Super Express", krakowski jarmark wielkanocny wrócił po przerwie spowodowanej przez pandemię koronawirusa. Na Rynku Głównym stolicy Małopolski będzie można nie tylko zobaczyć, ale także zakupić wyrobu rękodzielnicze i rzemieślnicze związane ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi. Wystawcy z Polski i zza granicy zajmować będą 65 kramów. Do kiedy będzie można skorzystać z ich oferty?

Jarmark wielkanocny na krakowskim rynku

Krakowski magistrat przypomina, że jarmark wielkanocny odbywający się na Rynku Głównym, jest wydarzeniem, które od lat przyciąga rzeszę nie tylko mieszkańców miasta, ale także turystów. Z oferty rzemieślników i rękodzielników będzie można skorzystać do 18 kwietnia.

Ważnym momentem wydarzenia będzie wielkie święcenie koszyków, które ma się odbyć w Wielką Sobotę punktualnie o godzinie 11. W tym roku odwiedzający jarmark będą mieli do dyspozycji 65 stanowisk handlowych.

Jarmark wielkanocny/YouTube @Miasto Kraków
Jarmark wielkanocny/YouTube @Miasto Kraków
Jarmark wielkanocny/YouTube @Miasto Kraków

Co znajdziemy na krakowskim jarmarku wielkanocnym

Na stanowiskach będzie można zobaczyć wyroby rękodzielników i rzemieślników nawiązujące do zbliżających się wielkimi krokami Świąt Wielkanocnych. Będą to głównie wystawcy z rogionu, choć nie tylko.

Jarmark wielkanocny/YouTube @Miasto Kraków

Swoje dzieła i produkty będą prezentowali wystawcy zagraniczny, między innymi z: Litwy, Ukrainy, Słowacji, czy Węgier. Co ważne, organizatorzy wydarzenia chcąc okazać swoje wsparcie dla Ukrainy, która walczy z rosyjską agresją, udostępniło dwa darmowe stanowiska dla zaprzyjaźnionych miast Lwowa i Kijowa. Wyznaczono również miejsce dla organizacji charytatywnych.

Wybieracie się na krakowski jarmark wielkanocny?

To też może cię zainteresować: Kim Kardashian pojawiła się na premierze "The Kardashians". Towarzyszył jej Pete Davidson. Wyglądała na naprawdę szczęśliwą

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy zaczęliśmy mieszkać razem, miałam już mieszkanie i samochód. To, co zrobił mój narzeczony, nie mieści się głowe

O tym się mówi: IMGW ostrzega przed niebezpieczną pogodą. Przyjdzie nam mierzyć nie tylko z wichurami. Gdzie będzie najgorzej