Jak pamiętamy, do sieci i do mediów wyciekło mnóstwo amatorskich nagrań wykonanych zaraz po katastrofie. Te materiały wzbudziły ogromne kontrowersje i sprawiły, że pojawiło się więcej pytań niż odpowiedzi.

Ówczesny premier Donald Tusk, oddając dochodzenie w tej sprawie w ręce Rosjan, skazał tym samym je na porażkę

Strona rosyjska do dzisiaj nie zamierza zwrócić wraku Tupolewa, z którego niewiele już zostało. Skandaliczne traktowanie ciał ofiar katastrofy dodatkowo zaogniło atmosferą. Polacy do teraz wspominają fotografie roześmianej Ewy Kopacz stojącej w prosektorium przy równie rozbawionych towarzyszach przy stole, na którym znajdowały się ciała ofiar.

Jarosław Kaczyński coraz głośniej zaczyna mówić o raporcie Macierewicza, ponieważ jeden z rosyjskich polityków wysokiego szczebla za pośrednictwem Twittera jawnie zagroził politykowi, zapraszając do Smoleńska na "rozmowę".

Teraz Bronisław Komorowski, który po śmierci ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego objął po nim urząd, w mocnych słowach zwrócił się do prezesa Prawa i Sprawiedliwości - Chciałoby się powiedzieć: "Panie Kaczyński, daj pan spokój. Przestań pan dzielić Polaków!". Robisz to pan skutecznie od tylu lat. Przestań pan mamić opinię publiczną i swoich własnych wyborców, że pan coś ma, jakieś inne dowody na te bzdury, które wygadywał Macierewicz, ale i pan również, o jakichś wybuchach, o jakichś przeróżnych nonsensach, których pan nie udowodnił, którymi pan dzisiaj znowu próbuje wymachiwać jak polityczną szablą.

Przypomnijmy jednak wypowiedź Bronisława Komorowskiego, jaka padła z jego ust na antenie radia przed śmiercią polskiej delegacji w Smoleńsku - [...] no wie pa, przyjdą wybory prezydenckie, albo prezydent będzie gdzieś leciał i to się wszystko zmieni [...]


źródło: YouTube/Thomas

O tym się mówi: Marianna Dufek zdradziła przyczynę odejścia byłego męża. Co tak naprawdę się stało Kamilowi Durczokowi

Zerknij: Danuta Wałęsa po latach wyjawia prawdę. Jak wyglądało jej małżeństwo