Jak podaje portal "Super Express", zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Początek tygodnia upłynie nam pod znakiem zmiennego zachmurzenia. W części kraju należy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem, a miejscami również śniegu. Największy przyrost pokrywy śnieżnej spodziewany jest w Karpatach. Z prognoz Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej wynika, że temperatury też nie będą nas szczególnie rozpieszczać. Poznajcie szczegóły!

Prognoza pogody na wtorek 8 marca

Początek tego tygodnia przyniesie powrót zimowej aury. W nocy należy spodziewać się ujemnych temperatur. Nocami najcieplej ma być w północnej i zachodniej części kraju, gdzie termometry pokazywać będą około 0 stopni Celsjusza. We wschodniej części kraju nocami temperatura spadne do -5, a w rejonach górskich do nawet -12 stopni Celsjusza.

W dzień będzie nieco cieplej bo od 0 do 7 stopni Celsjusza. Słonecznie ma być jedynie w zachodniej części kraju. W pozostałych obszarach Polski mogą pojawić się opady śniegu, a także deszczu ze śniegiem. Największego przyrostu pokrywy śnieżnej należy spodziewać się w Karpatach - tam może spaść od 5 do nawet 10 cm śniegu.

Końcówka tygodnia wyżowa

Poprawa pogody czeka nas już w czwartek. To właśnie wtedy Polska dostanie się pod wpływ wyżu, którego centrum zlokalizowane będzie nad Europą Wschodnią. Przyniesie on stabilną i słoneczną aurę. Spodziewać należy się również wzrostu temperatur. Najdłużej chłodne masy powietrza zalegać będą nad wschodnią częścią kraju. Tam temperatury będą wynosić od -1 do 5 stopni Celsjusza w dzień. W nocy od -6 do 0 stopni.

Na zchodzie będzie cieplej. W dzień termometry pokazywać będą od 2 do 12 stopni Celsjusza, w nocy miejscami temperatura spadać będzie do -4 stopni.

Czekacie już na wiosnę? A może brakuje wam prawdziwej zimy?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski miał wizję dotyczącą zakończenia rosyjskiej agresji na Ukrainę. Czy są to dobre wiadomości

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. 37-letnia mama nie spodziewała się narodzin pięciorga dzieci. Jak sobie radzi rodzina

O tym się mówi: Prezydent Rosji zlecił sporządzenie listy "nieprzyjaznych dla Federacji Rosyjskiej" państw. Kto się tam znalazł oprócz Polski