Jak przypomina portal "Pomponik", Michał Szpak słynie z otwartego wyrażania własnego zdania. Nie mogło też zabraknąć jego głosu w sprawie rosyjskiej agresji na Ukrainę. W jasny i zaskakujący sposób pokazał, co myśli o rosyjskim przywódcy Władimrze Putinie.

Michał Szpak w swoim stylu wyraża sprzeciw wobec Putina

Dziś zaczął się 12 dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę. Każdy dzień zwiększa tragiczny bilans konfliktu rozgrywającego się na ziemiach naszych wschodnich sąsiadów. Polska i sąsiednie kraje starają się nieść pomoc nie tylko osobom uciekającym z ogarniętej wojną Ukrainy, ale także tym, którzy pozostali aby walczyć z najeźdzcą.

W pomoc zaangażowało się wielu artystów, w tym także Michał Szpak. Piosenkarz zaapelował, aby pomagać napływającym do naszego kraju uchodźcom. Na apelu się nie skończyło. Był też jedną z gwiazd koncertu, z którego dochód był przeznaczony na pomoc Ukrainie. Michł nie byłby sobą, gdyby nie wyraził swojego zdania na temat wojny i Putina poprzez swój strój.

Mieszkańcy Warszawy mieli okazję zobaczyć Michała Szpaka w butach na dość wysokim obcasie, długim płaszczu oraz masce, na której znalazł się napis "FCK PTN". Swoją niecodzienną stylizacją podzielił się w mediach społecznościowych.

Michał Szpak/Instagram @Michał Szpak

Trudna sytuacja na Ukrainie

Jak przekazuje w rozmowie z "Reutersem" rzecznik Kremla, Rosja jest gotowa zaprzestać działań wojennych, pod warunkiem, że strona ukraińska spełni pewne warunki. Jednym z nich ma być zaprzestanie działań ze strony ukraińskiej armii. Miałoby również dojść do wpisania do konstytucji neutralności państwa.

Dimitrij Pieskow wskazał, że Ukraina musiałaby również uznać niezależność tzw. separatystycznych Republik Ługańskiej i Donieckiej. Na czwartek zapowiedziano również spotkanie szefów dyplomacji Rosji i Ukrainy. Ma się ono odbyć na terenie Turcji w najbliższy czwartek.

Co sądzicie o przyjętej przez Szpaka formie sprzeciwu wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę?

To też może cię zainteresować: Joanna Opozda i Antek Królikowski podjęli ważną decyzję. Dotyczy ona ich synka Vincenta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Socha zdecydowała się na radykalne zmiany w małżeństwie. Co z tym wspólnego ma Ewa Kasprzyk

O tym się mówi: Poruszająca historia 11-letniego chłopca z Zaporoża. Napis na jego ręce pomógł wolontariuszom na granicy