Jak podaje portal "Super Express", napięcie wokół Ukrainy rośnie. W poniedziałek 21 lutego Rosyjska Rada bezpieczeństwa pozytywnie zaopiniowała uznanie nipodległości dwóch samozwańczych republik Donieckiej i Ługańskiej. Swój podpis pod dekretem złożył już także Władimir Putin. Oczy całego świata zwrócone są na Ukrainę i czeka w napięciu, jakie kolejne kroki może zrobić przywódca Rosji. Jak sytuację ocenia gen. Waldemar Skrzypczak?

Generał Skrzypczak o planach Rosji

W "Expressie Biedrzyckiej" gen. Waldemar Skrzypczak odniósł się do wczorajszego zachowania Władimira Putina. Były przywódca Wojsk Lądowych przyznał, że zachowanie Putina mocno go martwi. W swoim przemówieniu wypowiadał się o naszym wschodnim sąsiedzie, jak o części swojego imperium, a nie o suwerennym państwie.

Gen. Waldemar Skrzypczak/YouTube @ZPBP
Gen. Waldemar Skrzypczak/YouTube @ZPBP
Gen. Waldemar Skrzypczak/YouTube @ZPBP

Ze słów przywódcy Rosji generał Skrzypczak wniosku, że Putin nie przejmuje się tym, jakie konsekwencje mogą wyciągnąć wobec niego zachodni przywódcy. Niestety miękka rekacja nie będzie w stanie powstrzymać go przed realizacją jego celów. Wojskowy zarzucił również zachodowi "izolowanie Ukrainy i pozbawienie jej wsparcia".

Generał Skrzypczak jest zdania, że Putin nie poprzestanie na Ukrainie, choć Zachód ma nadzieję, że poświęcenie Ukrainy pozwoli zachować na starym kontynencie pokój. "Następnym krokiem będzie Polska. On Polsce nie daruje, on nas postrzega jako najbliższego wroga" - mówi stanowczo Skrzypczak.

Gen. Waldemar Skrzypczak/YouTube @TVP Info
Gen. Waldemar Skrzypczak/YouTube @TVP Info
Waldemar Skrzypczak/YouTube @TVP Info

Zdaniem Skrzypczaka jeśli Putina nie spotka ostra rekacja, nie cofnie się przed sięgnięciem po kolejne kraje, najpierw Ukraina, potem kraje nadbałtyckie i wreszcie Polska.

Zgadzacie się z diagnozą postawioną przez gen. Waldemara Skrzypczaka?

To też może cię zainteresować: Ustawa o obronie ojczyzny wprowadzi spore zmiany. Czy czeka nas powrót obowiązkowej służby wojskowej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Opozda publikuje przejmująco smutną prośbę. Widać, jak bardzo potrzebuje teraz wsparcia. O co chodzi

O tym się mówi: Książę William próbował przytulić Kate podczas spotkania. Reackja księżnej była jednoznaczna. Czy para ma konflikt