Jak przypomina portal "Super Express", 14 lutego obchodzony jest Dzień Zakochanych, popularnie określany jako Walentynki. Wiele par w tym wyjątkowy dzień wybiera się na wyjątkowo romantyczne kolacje, czy wspólne wyjścia w ulubione miejsca. Lech Wałęsa zdecydował się zdradzić, co przygotował dla swojej żony z okazji Walentynek. Odpowiedź niejednego zaskoczy.

Tak Walentynki celebruje Lech Wałęsa

Walentynki wzbudzają skrajnie różne emocje. Niektórzy szczerze ich nie znoszą przypominając, że kochać trzeba się na co dzień, a nie tylko od święta. Inni uznają, że to świetna okazja, żeby trochę bardziej postarać się dla ukochanej osoby. A jak święto zakochanych spędzą Lech i Danuta Wałęsowie, którzy są małżeństwem od ponad pół wieku.

Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express
Lech Wałęsa/ YouTube @Super Express

Okazuje się, że Wałęsowie walentynek nie obchodzą wcale, co były prezydent tłumaczy faktem, że "są ludźmi starej daty". "Żadnych czułości, żadnych pieszczot, wykonujemy po prostu obowiązki małżeńskie i do przodu!" - zdradził Lech Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem".

Warto przypomnieć, że podobnym podejściem Lech Wałęsa wykazywał się przy okazji rocznicy ślubu. W listopadzie ubiegłego roku Wałęsowie obchodzili 52. rocznicę ślubu. Przyznał wówczas, że w ich wieku stara się nie myśleć o kolejnych rocznicach, bo "zbliżają one do wieczności".

Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Forum Humanum Mazurkas - filmy
Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Forum Humanum Mazurkas - filmy
Danuta i Lech Wałęsowie/YouTube @ Forum Humanum Mazurkas - filmy

Przypomnijmy Lech i Danuta Wałęsowie spotkali się przypadkiem. On wszedł do kwiaciarni, w której ona pracowała. Co ciekawe nie chciał kupić kwiatów, a jedynie rozmienić pieniądze. Na drugi dzień przyszły lider Solidarności wstąpił ponownie do kwiaciarni chcąc tym razem podziękować ekspedientce za wyświadczoną mu uprzejmość. Tak zaczęła się ich miłosna historia.

A wy, co sądzicie o Walentynkach? Zgadzacie się z podejściem Lecha Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Są najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Witolda Paszta. Krzysztof Prusik zabrał głos

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Książę Harry pojawił się na Super Bowl. Jego towarzyszką nie była jednak Meghan Markle

O tym się mówi: Dobre wiadomości dla seniorów. Waloryzacja świadczeń będzie wyższa niż zakładano. Na co jeszcze mogą liczyć emeryci