Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega Polskę przed zbyt pochopnym myśleniem o szybkim nadejściu wiosny. Może się tak wydawać, gdyż gdzieniegdzie pojawiły się już w naszym kraju krokusy, które zwiastują nadejście wiosny.

Czy to jednak nie jest przedwiośnie?

Jak podaje synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przyjemna, pogodna aura może zmylić nas przyjaznymi promieniami słońca. Okazuje się bowiem, że weekendowa noc z soboty na niedzielę, z 12 na 13 lutego ma być dość mroźna, a temperatury mogą spaść nawet do - 14 stopni Celsjusza.

Dzisiejszego poranka według Michała Folwarskiego występowały lokalne oblodzenia z powodu spadku temperatury poniżej zera stopni Celsjusza. Jak poinformował Polską Agencję Prasową pracownik IMGW Państwowego Instytutu Badawczego, w obszarze krańcowym południa i południowego wschodu pojawił się śnieg i śnieg z deszczem, a na reszcie obszaru kraju temperatury były na plusie.

Według synoptyka czeka nas mroźna noc z soboty na niedzielę. Kotliny górskie spowić ma temperatura nawet do - 14 stopni Celsjusza, a mieszkańcy południowej części Polski mogą się spodziewać mrozu do - 8 stopni Celsjusza.

To, co zamieniło się w kałużę w ciągu dnia, zamarznie w nocy, co nad ranem w niedzielę może stanowić poważne zagrożenie dla kierowców i pieszych - Temperatura w ciągu dnia wyniesie około od 1 st. C do 5 st. C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko na północy kraju będzie silniejszy, gdzie w porywach może osiągać do 50 km/h. Noc z soboty na niedzielę może nadal być mroźna. Na południu kraju temperatura może spaść do -8 st. C., a w kotlinach górskich nawet do około -14 st. C - oznajmił Michał Folwarski.

O tym się mówi: Izabela Trojanowska szczerze o swoich marzeniach i planach na zmiany. Czy piosenkarkę dopadła nostalgia

Zerknij tutaj: Europosłanka Jadwiga Wiśniewska skomentowała zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. Padły zaskakujące słowa