W sobotę 5 lutego odbył się finałowy odcinek "The Voice Senior". Tę edycję show show prowadziła Marta Manowska wraz z Rafałem Brzozowskim. Różnica wieku pomiędzy prowadzącymi a uczestnikami 60+ jest spora. Na scenie stanęły osoby, które miały nawet ponad 90 lat. Mimo tego Rafał Brzozowski mówił do nich "na ty" zamiast per pan i pani.

Widzowie zarzucili wokaliście brak szacunku do osób starszych. Mężczyzna wytłumaczył, że taka jest formuła programu, a uczestnicy sami z siebie proponują zrezygnowanie z form grzecznościowych. W wywiadzie dla serwisu Pomponik mówił:

Ja mam bardzo duży szacunek do osób starszych, ale to jest tak, że jak oni przychodzą do nas, to my oczywiście mówimy „pani, pan”, ale oni sami chcą, żebyśmy im mówili na „ty”. Przysięgam.

Rafał Brzozowski. Screen: Dziennik.pl
Rafał Brzozowski. Screen: Dziennik.pl
Rafał Brzozowski. Screen: Dziennik.pl

Konwencja tego programu jest taka, że wtedy jest człowiek troszeczkę bliżej, bo jak ja z tą osobą rozmawiam pół godziny, a w programie jest kilka zdań, to my zaczynamy opowiadać o pewnych rzeczach. Ja u pani Gromek byłem w domu, graliśmy na pianinie, zrobiła ciasto, wypiliśmy herbatę. Ona jest w wieku mojej babci, to było przepiękne spotkanie. Sama mnie prosiła. Powiedziała: „Rafałku, proszę cię, mów do mnie na „ty”.

To wyjaśnienie powinno być w pełni wystarczające dla wszystkich osób, które zarzucały Brzozowskiemu brak szacunku.

Rafał Brzozowski/ screen yt
Rafał Brzozowski/ screen yt
Rafał Brzozowski/ screen yt

To również może Cię zainteresować: Lara Gessler Na Uroczym Kadrze Z Córką. Celebrytka Zdradziła, Jak Wyglądają Jej Poranki Z Neną

Zobacz także: Blanka Lipińska Pochwaliła Się Nowiną. Jej Powieść Zestawiono Z Twórczością Olgi Tokarczuk