Jak podaje portal "Jastrząb Post", kwestia zarobków Jerzego Owsiaka praktycznie od zawsze budzi spore emocje, podobnie jak to, czy odnosi korzyści z organizowanych przez siebie zbiórek w ramach WOŚP. Jak wyglądają odpowiedzi na te pytania? Wiele osób będzie zaskoczona!

Praca Jurka Owsiaka

Jerzy Owsiak swoją aktywność zawodową zaczynał jako dziennikarz, a także organizator koncertów. To właśnie on po raz pierwszy w 1995 roku zorganizował Przystanek Woodstock, który kontunowany jest do dziś, choć już pod zmienioną nazwą - Pol’and’Rock Festiwal. Jednak największą rozpoznawalność przyniosła mu działalność charytatywna.

W 1993 roku zorganizował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która gra do dziś, zbierając ogromne sumy przeznaczane na zakup sprzęty medycznego do szpitali w całym kraju. Choć WOŚP i sam Jurek Owsiak ma wielu zwolenników i sympatyków, to nie brakuje również krytyków jego osoby oraz poczynań.

Owi krytycy zarzucają Owsiakowi, że zarabia na WOŚP ogromne sumy. Niektórzy nawet oskarżają go, że przywłaszcza sobie zebrane w czasie spółek pienidze. Warto więc dokładnie przyjrzeć się ile i za co zarabia Jerzy Owsiak.

Tyle zarabia Jerzy Owsiak

W oświadczeniu, które Jerzy Owsiak wydał kilka lat temu wynika, że nie pobiera on żadnego wynagrodzenia z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyznał wówczas, że pracuje w jednoosobowej firmie Złoty Melon, "należącą tylko i wyłącznie do Fundacji WOŚP i która ma na celu pozyskiwanie pieniędzy dla Fundacji poprzez prowadzenie wszelkich działań gospodarczych z nią związanych".

Dodatkowym źródłem dochodów Jurka Owsiaka mają być także wykłady i audycje radiowe. Warto dodać, że Fundacja WOŚP regularnie informuje o tym, na co przeznaczane są zebrane środki. Rozliczenie można znaleźć na oficjalnej stronie fundacji.

Zaskoczyło was to?

To też może cię zainteresować: Żona Macieja Damięckiego kpiną nazywa wysokość emerytury swojego męża. Co dokładnie powiedziała Joanna Damięcka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaskakujące doniesienia obiegły media. Związek Piotra Żyły i Marceliny Ziętek to już przeszłość

O tym się mówi: Ogromne zmiany w handlu czekają klientów już od 1 lutego. Co się zmieni