Jak podaje portal "Super Express", robiąc codzienne zakupy, nie sposób nie zauważyć szalejących cen. Niektóre artykuły osiągnęły już tak wysokie ceny, że klienci widząc je przecierają oczy ze zdumienia. Wielu nie może uwierzyć, ile musimy teraz zapłacić za kostkę masła.

Jest coraz drożej

Robienie codziennych zakupów, to coraz większy wydatek. Ceny rosną praktycznie z dnia na dzień, osiągając ceny przyprawiające klientów o szybsze bicie serca. Wiele osób ma nadzieję, że obniżenie stawki podatku VAT z 5 proc. do zera, które wejdzie w życie od 1 lutego, poprawi nieco sytuację.

Niestety wiele osób w ostatnich dniach zauważa, że ceny w sklepach mocno poszybowały do góry. W zapomnienie odeszły już czasy, kiedy za kostkę masła płaciliśmy po 3 złote. Nawet w uznawanych za tanie dyskontach masło na promocji nie kosztuje mniej niż 5 złotych. W wielu sklepach musimy zapłacić jeszcze więcej - nawet 9 złotych za kostkę.

Jeden z internautów pokazał, ile musimy zapłacić za kostkę masła bez laktozy. Ważąca 200 gramów kostka produktu to koszt 11,99 zł.

Ceny szybują do góry nie tylko przez inflację

Jak donosi portal "Money", część sklepów tuż przed obniżeniem stawki VAT zdecydowało się podnieść ceny tych artykułów, które mają zostać objęte zmianami. W sieci nie brakuje relacji zdezorientowanych klientów, którzy nie rozumieją, skąd tak nagłe i gwałtowne podwyżki.

Biedronka, bo jej właśnie dotyczą zarzuty, wyjaśnia, że podwyżki są wynikiem "realiów rynkowych" i są "nieuniknione".

Sklep/YouTube @Elżbieta Subocz
Sklep/YouTube @Elżbieta Subocz
Sklep/YouTube @Elżbieta Subocz

Co sądzicie o cenie masła? Odczuliście gwałtowny skok cen?

To też może cię zainteresować: Dziwny płyn po Jego odejściu świadczył o świętości. Podobnie, jak dziwna łuna światła w miejscu Jego spoczynku. Kim był św. Charbel

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Najnowsze doniesienia o stanie zdrowia Lecha Wałęsy. Wiadomo jak czuje się były prezydent i czy Danucie Wałęsie udało się uniknąć zakażenia

O tym się mówi: Wiadomo już, co z występem Piotra Żyły na igrzyskach w Pekinie. Na tę wiadomość fani skoczka czekali z niecierpliwością