Jak przypomina portal "Super Express", w ubiegłym tygodniu Lech Wałęsa podzielił się z internautami informacją o tym, że doszło u niego do zakażenia koronawirusem. Były prezydent skarżył się swoim sympatykom na dokuczliwe objawy w postaci gorączki, kaszlu i bólu głowy, a nawet uczucia "odrywania ciała od kości". Jak dziś czuje się Lech Wałęsa? Czy jego żonie Danucie udało się uniknąć zakażenia?

Lech Wałęsa zakażony koronawirusem

W ubiegłym tygodniu Lech Wałęsa obwieścił, że i jego dopadł koronawirus. Prezydent nie ukrywał, że nieco zaskoczył go ten fakt, bo przyjął trzy dawki szczepionki przeciw Covid-19. Jak przypominają specjaliści, szczepionka nie daje stu procentowej pewności, ale wyraźnie ogranicza ryzyko zakażenia, zwiększając szansę na łagodny jego przebieg i przeżycie.

Lech Wałęsa nie ukrywał, że objawy Covid-19 mocno dają mu się we znaki. Były prezydent skarżył się na ból głowy i mięśni, gorączkę, a także kaszel. Na szczęście legendarny przywódca Solidarności mógł przez cały czas liczyć na pomoc i opiekę swojej żony, Danuty Wałęsy. Jarosław Wałęsa przyznaje, że jego tata czuje się już lepiej.

"Jest lepiej! Jest na dobrej drodze! Dzięki Bogu i nauce to pokonujemy" - powiedział Jarosław Wałęsa w rozmowie z "Super Expressem". Zdradził również, że najtrudniejszym doświadczeniem w czasie pandemii nie było dla jego taty to, że choruje, ale to, że musiał siedzieć w domu i nie mógł spotykać się z innymi, działać.

Jarosław Wałęsa zdradził również, że jego mama Danuta Wałęsa jest zdrowa. Dwukrotnie poddała się testowi na koronawirusa, które dały wynik negatywny. Wyraził również nadzieję, że tak zostanie.

Uspokoiły was zapewnienia Jarosława Wałęsy?

To też może cię zainteresować: Rewolucyjne zmiany w emeryturach. Rząd rozważa uzależnienie emerytury od dochodów dzieci seniorów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niepokojące doniesienia o stanie zdrowia Maryli Rodowicz. Piosenkarka trafiła do szpitala. Konieczna była operacja

O tym się mówi: Jej hit nuciła cała Polska. Marlena Drozdowska opowiada po latach o kultowym "Mydełku Fa"