Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich dniach pogodowa aura, zmieniając się z chwili na chwilę, zaskakuje nas coraz bardziej. Słoneczny, pogodny dzień jest w stanie z minuty na minutę przeobrazić się w scenę niczym z armagedonu, z zawierają i zamiecią śnieżną, porywistym wiatrem i siarczystym mrozem na czele.

Co nas czeka w pogodzie w 2022 roku

Wedle przewidywań długoterminowych sporządzonych przez meteorologów pracujących dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dwa pierwsze miesiące 2022 roku miałyby nieść w naszym kraju iście zimową pogodę.

Styczniowe noce miałyby nieść ze sobą mrozy sięgające do minus 20 stopni Celsjusza, które w szczególności zanotowane mają być na wschodnich terenach kraju. Silny i porywisty wiatr ma się pojawiać w miejscu spotkania wyżu i frontu niżowego. Ma to skutkować zamieciami i zawiejami śnieżnymi.

Mimo tego, według ustaleń meteorologów styczeń ma być mniej obfity w opady śniegu, niż luty mający przynieść jeszcze silniejsze mrozy i jeszcze więcej opadów śniegu. Jeśli chodzi o prognozę wiosenną, marzec w pierwszej połowie ugości nas ujemnymi temperaturami, natomiast druga połowa marca uraczyć nas ma wyższymi temperaturami, roztopami i mnożącymi się kłopotami natury hydrologicznej.

W maju 2022 roku przewidziane są temperatury i opady mieszczące się w normie. Wyjątkiem jednak ma być północno-wschodnia i środkowa część kraju, gdzie meteorolodzy przewidują opady ponad normę.

O tym się mówi: Sebastian Fabijański szczerze o odejściu Żory Korolyova. "I nagle, bez żadnej zapowiedzi odszedł"

Zerknij: Adele ze łzami w oczach opowiedziała o tym, co ją spotkało. To bardzo trudny czas dla piosenkarki. Co się stało