Jak podaje portal "Super Express", politycy obozu władzy nie kryją obaw o to, czy prezydent podpisze tak zwaną ustawę Hoca. Dziennikarze tabloidu powołując się na źródło w Pałacu Prezydenckim wskazują, że prezydent Duda nie jest szczególnym entuzjastom zapisów projektu, w których uprawnia się pracodawców do weryfikowaniu pracownika pod kontem szczepienia przeciw Covid-19. Na ten moment nie wykluczają, że prezydent zawetowałby taką ustawę.

Niepokój w obozie Zjednoczonej Prawicy o decyzję prezydenta

Choć przez długi czas złośliwi twierdzili, że nie ma takiej ustawy stworzonej przez rząd, której prezydent nie podpisze, ostatnio wśród polityków rośnie obawa o to, czy bardzo ważna ustawa doczeka się podpisu prezydenta. Niepokój jest tym większy, że niedawno prezydent Andrzej Duda zawetował ważne dla PiS-u "lex TVN".

Wiele osób ma obawy, czy podobnego losu nie podzieli tzw. ustawa Hoca. Źródło "Super Expressu" wskazuje, że i tym razem może dojść do podobnej decyzji. Przynajmniej na razie, prezydent nie kryje swojego sceptycyzmu wobec zapisów ustawy. Prezydent Andrzej Duda nie chciałby wprowadzania jakiejkolwiek formy przymusu szczepień, choć oczywiście zachęca wszystkich, aby szczepionkę przeciw Covid-19 przyjęli dla własnego bezpieczeństwa i zdrowia.

Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Radio Maryja
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Radio Maryja
Prezydent Andrzej Duda/YouTube @Radio Maryja

Politycy PiS liczą na rozsądek prezydenta

Politycy PiS mają nadzieję, że zapisy ustawy przekonają prezydenta i nie zdecyduje się na jej zawetowanie. Joachim Brudziński w rozmowie z "SE" wskazuje, że ma nadzieje, że prezydent Duda podpisze ustawę Hoca, kiedy ta, trafi na jego biurko. Europoseł PiS nie ukrywa, że ma nadzieję, że niedawne przejście Covid-19 przez prezydenta, skłoni go do pozytywnego przychylenia się do ustawy.

Brudziński przekonuje, że w przypadku ustawy Hoca, za którą jak sam mówi "stoi murem", nie może być mowy o żadnym "ograniczeniu swobody obywateli, czy segregacji sanitarnej". "Jesteśmy przecież w środku największej pandemii, jaka dotknęła ludzkość w ciągu ostatnich stu lat" - stwierdził Brudziński.

Joachim Brudziński/YouTube @Rmf24
Joachim Brudziński/YouTube @Rmf24
Joachim Brudziński/YouTube @Rmf24

Jakiej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy się spodziewacie?

To też może cię zainteresować: Już niebawem do seniorów trafi trzynastka. Ile wyniesie i kiedy dokładnie zostanie wypłacona

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Nipokojące doniesienia na temat Piotra Żyły. Czy skoczka zabraknie na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

O tym się mówi: Sebastian Fabijański szczerze o odejściu Żory Korolyova. "I nagle, bez żadnej zapowiedzi odszedł"