Jak podaje portal "O2", nadkomisarz Małgorzata Sokołowska była jedną z osób, które dostały fałszywą wiadomość SMS, w której proszona była o dokonanie dopłaty do zamówionej przez siebie paczki. Policjantka zachowała czujność i ostrożność, nie dając się nabrać oszustom. Jej reakcja zaskoczyła wszystkich!

Policjantka kontra oszuści

Na służbowy numer nadkomisarz Małgorzata Sokołowskiej przyszedł SMS, w którym poinformowano odbiorcę, że jego paczka została wstrzymana z powodu "niedopłaty w wysokości 4 zł 27 groszy. Aby otrzymać paczkę konieczne było uregulowanie płatności. Do wiadomości dołączony był link, mający ułatwiać zrobienie płatności.

Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej
Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej
Fałszywy SMS/ YouTube @Gdzie taniej

Policjantka postanowiła nie pozostawiać wiadomości bez odpowiedzi. Poinformowała oszustów, że napisali na służbowy numer policyjny. "Rozumiem, że paczka będzie dostarczona wraz z kurierem do policyjnej izby zatrzymań? Takie 48 h na koszt państwa, czyli paczkomat dla oszustów" - dodała.

Policjantka postanowiła uczulić internautów, aby nigdy nie klikali w linki znajdujące się w wiadomościach, jakie trafiają do nich w formie SMS-ów, czy też maili. Wskazała również, że każdy z nas powinien zapisać w swoim telefonie numer 799 448 084, na który można zgłaszać próby oszustwa za pomocą SMS-ów.

Przekazany pod wskazany numer fałszywy SMS, będzie przedmiotem analizy specjalistów, którzy podejmą decyzję o umieszczeniu podejrzanej domeny na liście ostrzeżeń. Niezbędne jest przekazanie pełnej treści wiadomości, jakie do nas dotarły, bez usuwania ani odnośników, ani treści.

Jak podoba się wam odpowiedź policjantki do oszustów?

To też może cię zainteresować: Dochodzenie w sprawie awantury w Busku-Zdroju trwa. Czy ojciec Joanny Opozdy odpowie za swoje czyny

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z takich słów ojca bracia Kaczyńscy z pewnością nie byli zadowoleni. Co dokładnie mówił Rajmund Kaczyński

O tym się mówi: Zbigniew Ziobro szykuje dla Polaków zaskakujące zmiany. Projekt ustawy przygotowany przez ministerstwo sprawiedliwości budzi wiele emocji