Od 1 stycznia wszedł w życie Polski Ład, który ma pomóc Polakom. Niestety na początku reforma podatkowa nieźle namieszała, a teraz rządzący muszą naprawić swoje błędy.

Nowy Ład przynosi pierwsze rozczarowanie

Po wejściu Polskie Ładu wynagrodzenia wielu Polaków zostały nieprawidłowo zaniżone. Jak zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller, już w przyszłym tygodniu płace zostaną skorygowane.

Jedną z idei Polskiego Ładu są „wyższe wynagrodzenia dzięki obniżonym podatkom”. Wielu Polaków było więc zaskoczonych, gdy ich wypłaty okazały się być niższe.

Na szczęście to tylko drobny błąd nad którym rządzący w pełni panują. Rzecznik rządu Piotr Müller podpisał już specjalne rozporządzenie. Osoby, które otrzymały nieodpowiednio zaniżone wypłaty otrzymają wyrównanie za pomocą przelewów korygujących.

Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział naprawę

Ministerstwo Finansów zapowiedziało jak najszybsze wyrównanie wysokości pensji. W poszkodowanej grupie są nauczyciele i służby mundurowe.

Nowy Ład nie będzie jednak zbyt łaskawy dla osób samozatrudnionych. Już od najbliższego roku składki, które odprowadzają do ZUS-u znacznie wzrosną. Jak podaje "Fakt", mogą się zwiększyć nawet o 1400 zł.

Niepokojące informacje o wzroście składek odprowadzanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotkną nie tylko najlepiej zarabiających przedsiębiorców. Zgodnie z tym, co przekazuje portal “Fakt”, wzrośnie także składka odprowadzana w ramach tzw. małego ZUS. W tym przypadku zostanie naliczony podatek od minimalnej pensji i wyniesie 227 zł rocznie.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN