Jak podaje portal "Super Express", w poniedziałek 3 stycznia Aleksander Kwaśniewski był gościem w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i". Były prezydent odniósł się nie tylko do kwestii możliwych przedterminowych wyborów, szans opozycji na ich wygranie. Nie zabrakło również ostrych słów pod adresem Donalda Tuska. Jak ocenił go Kwaśniewski?

Aleksander Kwaśniewski krytykuje Donlada Tuska

Jedno z pytań, jakie Monika Olejnik zadała Aleksandrowi Kwaśniewskiemu dotyczyło ostatnich słów Donalda Tuska. Mowa o wypowiedzi, w której lider PO przyznał, że obawia się "pyrrusowego zwycięstwa" opozycji. Byłaby nim nieznaczna przewaga opozycji, która jest skłócona i nie dogadana w najważniejszych kwestiach.

Donald Tusk/YouTube @Platforma Obywatelska
Donald Tusk/YouTube @Platforma Obywatelska
Donald Tusk/YouTube @Platforma Obywatelska

Były prezydent niezbyt przychylnie ocenił wypowiedź lidera PO. Stwierdził, że "od Donalda Tuska oczekiwałby czegoś innego". Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego na taką uwagę nie powinien pozwolić sobie czynny polityk, bo bardziej pasuje ona do bestronnego obserwatora niż kogośc, kto czynnie angażuje się w działalność polityczną.

Jednocześnie przyznał, że mógłby się zgodzić z tym zdaniem, ale Donald Tusk nie powinienn wchodzić w rolę komentatora, bo jest ona niewystarczająca. Podkreślił również, że lider PO powinien robić wszystko, aby opozycja przestała być skłócona i wspólnie stawiła czoło PiS-owi w nadchodzących wyborach.

Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Radio Zet
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Radio Zet
Aleksander Kwaśniewski/YouTube @Radio Zet

Aleksander Kwaśniewski przyznał, że chciałby postrzegać tę wypowiedź, jako swoiste zagrnie polityczne, w którym to obóz władzy skuszony wizją skłóconej opozycji zdecyduje się ogłosić przedterminowe wybory, które okazałyby się jego ostateczną przegraną.

Były prezydent zdradził także, że opozycja powinna być przygotowana na każdy scenariusz, zarówno wyborów w 2023 roku, jak i możliwości ich wcześniejszego przeprowadzenia. Najważniejsze jest stworzenie minimum programowego oraz szerokiej listy.

Zgadzacie się z Aleksandrem Kwaśniewskim?

To też może cię zainteresować: O tym obowiązku powinien pamiętać każdy. Niewywiązanie się z niego może nas kosztować 5 tysięcy złotych. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Elżbieta Jaworowicz zdobyła się na szczere wyznanie. Zdradziła, czego w życiu żałuje najbardziej. Jej słowa poruszają

O tym się mówi: Poruszające wyznanie pielęgniarki pracującej na OIOM-ie. Jak wygląda odchodzenie pacjentów na jej oddziale