Jak podaj portal "Super Express", Donald Tusk wieszczy dla Prawa i Sprawiedliwości wyjątkowo trudne chwile. Zdaniem byłego premiera w najbliższych miesiącach dobitniej niż do tej pory ma o sobie dać znać nieudolność rządów Zjednoczonej Prawicy i brak odpowiedzialności polityków obozu władzy. Dodał również, że jego ugrupowanie ma realne szanse na wygraną w nadchodzących wyborach. Poznajcie szczegóły!

Donald Tusk o wcześniejszych wyborach

Donald Tusk w niedzielę 2 stycznia był gościem programu "Fakty po Faktach" w TVN24. Jednym z poruszanych w wywiadzie tematów, były wcześniejsze wybory. Zdaniem Donalda Tuska są one możliwe tylko wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński i jego partia zdecydują się na "ostateczną kapitulację".

Donald Tusk/YouTube @naTemat
Donald Tusk/YouTube @naTemat
Donald Tusk/YouTube @naTemat

Zdaniem Donalda Tuska są obszary, na których obecny obóz władzy już skapitulował. Ma to dotyczyć kwestii drożyzny i pandemii. Jednocześnie lider Platformy Obywatelskiej przyznaje, że nie wie, czy PiS jest gotowy do sięgnięcia po ostateczne rozwiązanie, jakim są przedterminowe wybory.

Donald Tusk dodał, że wewnątrz Zjednoczonej Prawicy widać coraz wyraźniej toczący się spór, a także coraz wyraźniej zarysowującą się obawę o to, jakie konsekwencje może przynieść przegrana w wyborach. Były premier nie spodziewa się, że najbliższe miesiące będą się wiązały z jasnym zajęciem stanowiska w tej sprawie.

Donald Tusk/ YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/ YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk/YouTube @Janusz Jaskółka

Donald Tusk nie ukrywa, że jego zdaniem wcześniejsze wybory byłyby z korzyścią dla naszego kraju. Zapewnił, że do końca lutego w każdym z 16. województw mają zostać stworzone grupy wolontariuszy, które mają pozwolić na znalezienie się co najmniej jednego przedstawiciela opozycji w każdej komisji wyborczej tak, aby uniknąć "prostackiego fałszowania wyborów".

Co sądzicie o prognozach Donalda Tuska?

To też może cię zainteresować: Smutne wieści o Franciszku Pieczce. Obawy aktora są niepokojące. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Danuta Martyniuk zachwyciła kreacją w Sylwestra. Jak się bawiła z mężem Zenkiem

O tym się mówi: Michał Wiśniewski zaskoczył wszystkich. Znów będzie go można zobaczyć u boku Mandaryny. O co chodzi