Jak podaje portal "O2", ojciec Tadeusz Rydzyk jest nie tylko charyzmatycznym duchownym, któremu udało się zdobyć rzeszę zwolenników, ale także niezwykle sprawnym biznesmenem. W jego sklepie możemy kupić różańce. Ceny niektórych z nich mogą przyprawić o zawrót głowy.

Ojciec Rydzyk nie ma powodów do narzekania

Sytuacja finansowa imperium toruńskiego redemptorysty w ostatnich latach jest bardzo dobra. Ojciec Rydzyk może liczyć na spore wsparcie ze strony obecnie rządzących. Z danych szacunkowych wynika, że z państwowej kasy popłynęło do niego 325 mln zł. Do najchojniejszych należą resort kultury, ministerstwo sprawiedliwości, a także Fundusz Ochrony Środowiska.

Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Zbyszek G
Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Zbyszek G
Ojciec Tadeusz Rydzyk/YouTube @Zbyszek G

Wsparcie działalności ojca Rydzyka stanowią również datki jego słuchaczy, a także zakupione przez nich produkty. Fundacja, na której czele stoi toruński redemptorysta, prowadzi księgarnie, w której kupimy nie tylko wiele publikacji dotyczących tematyki religijnej, ale także figury, czy choćby różańce.

Ceny tych ostatnich zwracają szczególną uwagę. Najtańszy dostaniemy w cenie 19 zł i 25 zł (cena obejmuje różaniec z etui). Znajdziemy też droższe egzemplarze. Srebrny różanie z paciorkami z agatu indyjskiego to koszt 199 zł. Tyle samo zapłacimy za paciorki wykonane z kamienia nazywanego "Nocą Kairu". O 10 zł mniej zapłacimy za srebrny różaniec z koralem.

Różaniec z agatem/sklep.luxveritatis.pl
Różaniec z agatem/sklep.luxveritatis.pl
Różaniec z agatem/sklep.luxveritatis.pl

Ojciec Tadeusz Rydzyk zadbał także o to, aby słuchacze założonej przez niego rozgłośni, mogli w każdym miejscu słuchać audycji. W księgarni Lux Veritatis znajdziemy także przenośne radio w cenie 300 zł.

Co sądzicie o takich cenach?

To też może cię zainteresować: Andrzej Dużyński skomentował film o swojej byłej żonie. Maryla Rodowicz raczej nie będzie zadowolona z jego słów

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ojciec prezydenta Andrzeja Dudy powiedział, co myśli o zawetowaniu przez syna ustawy medialnej. Mówił tez o przyszłości głowy państwa

O tym się mówi: Ekstremalne przepowiednie mistyczki Baby Vangi na 2022 r. Czy te proroctwa są ostatecznym ostrzeżeniem