Jak zauważa portal "Komórkomania", choć zarobki prezesa Prawa i Sprawiedliwości dają mu szansę zakup jednego z najnowszych telefonów, to Jarosław Kaczyński pozostaje przy swoim starym modelu. W jednym z ostatnich wywiadów wyjawił, pół żartem, pół serio, dlaczego warto brać z niego przykład w tym zakresie.

Podsłuchy

Ostatnio szerokim echem odbija się w mediach inwigilowania za pomocą programu Pegasus członków opozycji. Do tej pory wiadomo, że ofiarami systemu mogli paść prokurator Ewa Wrzosek, mecenas Roman Giertych, a także senator Koalicji Obywatelskiej - Krzysztof Brejza. Pytany o tę kwestię Jarosław Kaczyński, w rozmowie z dziennikarzami "Interii" zdradził swój patent na uniknięcie cyberataków.

"Panowie, półżartem, to mogę tylko doradzić używanie takiego telefonu, jaki mam ja. Stary, wysłużony, choć chyba może filmować, jak się naciśnie odpowiedni przycisk" - powiedział żartobliwie prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński z telefonem/komorkomania.pl/
Jarosław Kaczyński z telefonem/komorkomania.pl/
Jarosław Kaczyński z telefonem/komorkomania.pl/

Jakiego telefonu używa Jarosław Kaczyński?

W kontekście tych słów, pewnie wielu z was zastanawia się, jakim modelem telefonu posługuje się Jarosław Kaczyński. W grudniu ubiegłego roku mogliśmy zobaczyć prezesa PiS rozmawiającego przez telefon. W jego rękach widoczna była wówczas Nokia 3310, choć w odświeżonym nieco modelu z 2017 roku.

Portal "Komórkomania" podkreśla, że wiele wskazuje na to, że model będący w posiadaniu prezesa PiS jest posiada łączności z siecią 3G i 4G. W modelu tym można skorzystać z funkcji aparatu, kalendarza, czy prostej przeglądarki internetowej.

Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka
Jarosław Kaczyński/YouTube @Janusz Jaskółka

Czy faktycznie bezpieczny?

Nokia 3310 nie posiada stałego dostępu do Internetu, a bardzo wolne połączenie z siecią odbywa się dopiero w momencie wejścia w przeglądarkę. Nie ma też możliwości instalowania aplikacji.

Te dwa czynniki sprawiają, że dość trudne jest pozyskanie z niego danych, bez fizycznego dysponowania sprzętem.

Co sądzicie o radzie Jarosława Kaczyńskiego?

To też może cię zainteresować: Krzysztof Jackowski zaskoczył przepowiednią na 2022 rok. Mowa w niej o Tadeuszu Rydzyku i papieżu Franciszku

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Na chodnikach wielu polskich miast pojawiły się tajemnicze kolorowe kręgi. Co oznaczają

O tym się mówi: GIS wydał pilny komunikat. Ze sprzedaży wycofano popularny produkt