Jak podaje portal "ABC Zdrowie", Główny Inspektorat Sanitarny wydał komunikat o wycofaniu ze sprzedaży kaszy gryczanej nieopalanej. Nie powinni go spożywać osoby z alergią. Z jakiego powodu?

Produkt wycofany ze sprzedaży

GIS w wydanym komunikacie poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partię kaszy gryczanej nieopalanej BIO. Przyczyną podjęcia takiej decyzji było wykrycie w produkcie potencjalnego alergenu, jakim jest gluten. W produkcie znaleziono ziarna pszenicy, które stanowią źródło glutenu. U osób z alergią na gluten, spożycie produktu mogłoby się skończyć mniej lub bardziej nasiloną reakcją alergiczną.

Ze sprzedaży wykonano Kaszę gryczaną nieopalaną, bezglutenową BIO, sprzedawaną w opakowaniach o wadze 1 kg. Komunikat dotyczy partii o numerze 241121 J z minimalnym okresem trwałości do 31 października 2022 roku. Producentem kaszy jest Denver Food Sp. z o.o., ul. Obwodowa 78, 84-240 Reda.

Wycofana kasza/abczdrowie.pl
Wycofana kasza/abczdrowie.pl
Wycofana kasza/abczdrowie.pl

Z informacji przekazanej przez GIS wynika, że producent podjął już odpowiednie kroki, mające na celu wycofanie wszystkich partii kaszy gryczanej, która została wyprodukowana w zakładzie w okresie między 15 a 29 dniem listopada bieżącego roku. GIS podkreśla, że alergicy nie powinni spożywać produktu z podanej w komunikacie partii.

Sklep/YouTube @Delikatesy Justynka
Sklep/YouTube @Delikatesy Justynka
Sklep/YouTube @Delikatesy Justynka

Gluten to białko roślinne, które znajdziemy w zbożach (między innymi w pszenicy, życie, jęczmieniu, czy orkiszu). Spożywanie glutenu jest szkodliwe zarówno dla osób cierpiących na celiakię, a także cierpiących na nadwrażliwość na gluten.

Posiadacie w domu wymienioną w komunikacie partię produktu?

To też może cię zainteresować:

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:

O tym się mówi: