Jak podaje portal "O2", prezydent Andrzej Duda udał się z oficjalną wizytą do Mołdawii, w trakcie której spotkał się z prezydent Maią Sandu i premier Natalią Gavarilitą. Niestety prezydentowi Dudzie nie udało się uniknąć poważnej gafy. Co się wydarzyło?

Kamery zarejestrowały wpadkę prezy Andrzeja Dudy

W mediach społecznościowych krąży nagranie, na którym możemy zobaczyć powitanie prezydenta Andrzeja Dudy w stolicy Mołdawii. Na miejsce głowa państwa przybył w limuzynie. Niestety prezydentowi Dudzie problem sprawił protokuł dyplomatyczny. Na nagraniu widać, jak prezydent Sandu prosi o to, by nasz prezydent szedł obok niej.

Najwidoczniej Andrzej Duda źle zrozumiał słowa pani prezydent i stanął po złej stronie. Mowa ciała Maii Sandu wskazuje na to, że nie była zadowolona z błędu popełnionego przez prezydenta Dudę. Poprosiła go, żeby ustawił się w odpowiednim miejscu, co po chwili zrobił.

Filmik możecie zobaczyć poniżej.

Wizyta prezydenta w Mołdawii

W trakcie spotkania z prezydent Sandu, Andrzej Duda zapewnił, że Polska będzie wspierała przemiany zachodzące w Mołdawii, by stawała się "krajem silniejszym, bogatszym i bardziej demokratycznym". Dodał również, że chciałby, aby Mołdawia dołączyła do inicjatywy Trójmorza i aby stała się członkiem Unii Europejskiej.

W piątek, 27 sierpnia, prezydent Andrzej Duda weźmie udział w 30. rocznicy odzyskania przez Mołdawię niepodległości.

Prezydent Andrzej Duda i prezydent Maia Sandu/YouTube @Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Maia Sandu/YouTube @Prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Maia Sandu/YouTube @Prezydent.pl

Jak oceniacie wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Mołdawii?

To też może cię zainteresować: Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła na jesiennej ramówce TVN-u. Jak się prezentowała nowa prowadząca "Miasto Kobiet"

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: 20-latka prosiła o pomoc lekarską z powodu duszności. Mogła liczyć jedynie na teleporady. Nie dało się jej uratować

O tym się mówi w Polsce: Edward Miszczak przyćmił jesienną ramówkę TVN? Jak zaprezentował się na pierwszym wystąpieniu jako małżonek Anny

O tym się mówi na świecie: Najstarszy mężczyzna na świecie skończył 112 lat. Pamięta hiszpańską grypę z 1918 roku. Kim jest rekordzista