Jak zapowiedział Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ten weekend w Polsce będzie ciepła, a miejscami nawet upalna pogoda. Trzeba jednak uważać na porywiste burze, które mogą się pojawić na terenie naszego kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez porywistym burzami

21 sierpnia nad Polską będzie utrzymać się powietrze polarne morskie oraz może nieznacznie wzrosnąć ciśnienie. W niektórych częściach kraju mogą się pojawić przelotne opady deszczu.

Możliwe są również burze - głównie w Sudetach i Karpatach oraz na Podgórzu Karpackim. W trakcie burz opady do 10 mm oraz porywisty wiatr do 60 km/h. Termometry wskażą nawet 26 stopni!

W niektórych regionach trzeba uważać

Znacznie upalniej będzie jednak w niedzielę. Mieszkańcy województw opolskiego i dolnośląskiego mogą się spodziewać nawet 30 stopni. Znacznie gorzej będzie nad morzem - tam termometry wskażą jedynie 18 stopni.

W niedziele ciśnienie znacznie spadnie, jednak Polska pozostanie w powietrzu polarnym morskim. W niektórych miejscach również mogą pojawić się burze, a prędkość wiatru może sięgać nawet 70 km/h, a opady wyniosą od 10 mm do 20 mm. Na burze najbardziej narażone są rejony w południowo zachodniej części Polski.

ZOBACZ, O CZYM JESZCZE PISALIŚMY W OSTATNICH DNIACH NA PORTALU „ZYCIE.NEWS”: NIETYPOWA WIADOMOŚĆ OD KLIENTKI WYWOŁAŁA SPORE PORUSZENIE U KELNERKI. POST W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH ZEBRAŁ JUŻ KILKASET TYSIĘCY POLUBIEŃ

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ZYCIE.NEWS”: REAKCJA ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO PODCZAS SKŁADANIA PRZYSIĘGI MAŁŻEŃSKIEJ WZBUDZIŁA ZASTANOWIENIE FANÓW. WIELE WSKAZUJE, ŻE JOANNA OPOZDA JEST W CIĄŻY

Z ŻYCIA ZNANYCH LUDZI INFORMOWALIŚMY NA PORTALU „ZYCIE.NEWS O: MEGHAN MARKLE PONOWNIE USŁYSZAŁA WIELE PRZYKRYCH SŁÓW OD SWOJEGO OJCA! CO POWIEDZIAŁ? THOMAS MARKLE NIE OSZCZĘDZIŁ CÓRKI NAWET W DNIU JEJ 40. URODZIN