Jak podaje portal Lelum, 38 – letni Marcin L., mieszkający w powiecie zgierskim nie miał pojęcia o tym, jakie konsekwencje czekają go, za to co zrobił!

Nie miał o tym pojęcia!

Okazuje się, że jakiś czas temu mężczyzna znalazł zabytkowe przedmioty, które postanowił sobie przywłaszczyć. Co więcej, Marcin L. Już od dłuższego czasu trudnił się nielegalnym wydobywaniem skarbów. Jak wyznał przed sądem, jest to jego sposób na zredukowanie stresu i nie wiedział, że to co robi jest nielegalne.

Kiedy policjanci weszli na posesję Marcina L., okazało się, że jest on w posiadaniu nie tylko toporu bojowego, który pochodzi z XI – XIII wieku, ale także przywłaszczył sobie monety czy sztućce, których pochodzenie datowane jest na okres średniowiecza.

Marcin L. Został oskarżony o nielegalne wydobywanie z ziemi obiektów zabytkowych i niszczenie stanowisk archeologicznych. Mężczyzna odpowie za swoje występki przed Sądem Okręgowym w Łodzi.

Jak zakończy się sprawa?

– Biegły stwierdził, że w stosunku do tego przedmiotu, z uwagi na niemożność dokładnego ustalenia miejsca odkrycia, została utracona szansa zlokalizowania ważnego dla historii i archeologii miejsca zdeponowania lub porzucenia przedmiotu, a tym samym nieodwracalnie został zniszczony kontekst kulturowy tego znaleziska – tłumaczyła prokurator Agnieszka Złotnicka podczas rozmowy z dziennikarzami „Dziennika Łódzkiego”.

Warto dodać, że mężczyzna zwrócił się do sądu z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze, bowiem utrzymuje, że nie miał pojęcia iż popełnia przestępstwo.

Jak informował portal "Życie Polska": BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA OSÓB ZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA. BĘDĄ MOGLI STARAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: BARDZO SMUTNA WIADOMOŚĆ! NIE MA JUŻ Z NAMI ZNANEGO SPORTOWCA. TO OGROMNA STRATA. NAPŁYWAJĄ KONDOLENCJE Z CAŁEJ POLSKI

Portal "Życie Polska" pisał również: TO ISTNY CENOWY ARMAGEDON! ZA WARZYWA TRZEBA BĘDZIE NIEDŁUGO ZAPŁACIĆ KROCIE! CENY NA RYNKACH SZYBUJĄ DO GÓRY

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PŁACA MINIMALNA W 2022 ROKU BĘDZIE WYŻSZA NIŻ ZAKŁADA TO USTAWA? MINIMUM TYLE ZAROBIMY W PRZYSZŁYM ROKU. MEDIA PUBLIKUJĄ NAJNOWSZE WYLICZENIA