Mimo wakacji i sezonu na warzywa i owoce ceny na targach nieustannie szybują w górę! Co jest tego powodem i ile niebawem trzeba będzie zapłacić za sezonowe zakupy?

Ogromny skok cen!

Dziennikarze portalu Super Express wybrali się na warszawskie targowiska, w celu zweryfikowania obowiązujących obecnie cen warzyw oraz owoców. Jak się okazuje, za sezonowe zakupy naprawdę trzeba zapłacić krocie!

Jednym z popularnych miejsc, w których Warszawiacy mogą zrobić sezonowe zakupy jest Szembek. Okazuje się jednak, że trzeba tam zapłacić 100 złotych za kilogram kurek! Sprzedawcy wskazują, że w tym roku lasy nie obfitują w grzyby, stąd tak ogromny wzrost cen!

Jednak rolnicy nie mogą narzekać na brak plonów owoców czy warzyw. Mimo ogromnej ilości zbiorów, ich ceny także mocno skoczyły do góry! Rolnicy uważają, że przyczyną tego są przede wszystkim wyższe wypłaty dla pracowników, a także obecna cena paliwa, która również jest niezwykle wysoka!

Nie ma co liczyć na obniżki!

- Najbardziej w górę poszedł pomidor i ogórek. Podrożało paliwo, nikt już nie chce pracować za 15 zł/h, więc płacimy wszyscy. Cena produkcji wzrosła o 30 proc. – wyznał jeden z rolników, podczas rozmowy z dziennikarzami Super Expressu.

Kilogram pomidorów kosztuje obecnie 7 złotych! Czereśnie kosztują 20 zł za kilogram, a za koperek trzeba zapłacić nawet 4 zł! Jedna ze sprzedawczyń pracująca na targowisku na Pradze – Południe wskazała, że borówkę sprzedaje obecnie za 22 zł za kilogram, podczas gdy rok temu kosztowały zaledwie 15 zł/kg!

Sprzedawcy zaznaczają jednak, że podnoszą ceny na swoich straganach, bowiem sami muszą więcej zapłacić za owoce i warzywa pozyskiwane z hurtowni! Nie da się jednak ukryć, że niebawem warzywa i owoce znów mogą zdrożeć!

Jak informował portal "Życie Polska": BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA OSÓB ZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA. BĘDĄ MOGLI STARAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: NAWOŻENIE KWIATÓW LATEM. CO ZROBIĆ, BY KWIATOWE KLOMBY W NASZYM OGRODZIE CIESZYŁY OKO DO PÓŹNEJ JESIENI? GARŚĆ WSKAZÓWEK OD DOŚWIADCZONYCH OGRODNIKÓW

Portal "Życie Polska" pisał również: POSZUKIWANIA PODEJRZANEGO JACKA JAWORKA WCIĄŻ TRWAJĄ. MIESZKAŃCY WSI, W KTÓREJ DOSZŁO DO PORUSZAJĄCYCH WYDARZEŃ WCIĄŻ SĄ W STRACHU. POLICJA NA TROPIE

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PŁACA MINIMALNA W 2022 ROKU BĘDZIE WYŻSZA NIŻ ZAKŁADA TO USTAWA? MINIMUM TYLE ZAROBIMY W PRZYSZŁYM ROKU. MEDIA PUBLIKUJĄ NAJNOWSZE WYLICZENIA