Jak podaje portal "Super Express", Piotr Krawczyk zrobił codzienne zakupy. Nie spodziewał się już nazajutrz w jego domu rozpanoszy się rozkruszek mączny. Zaczęło się od kilku niewielkich robaczków na lodówce. Mężczyzna szybko się ich pozbył - przynajmniej taką miał nadzieję. Niestety już nazajutrz rozkruszek był absolutnie wszędzie.

Czym jest rozkruszek mączny?

Rozkruszek mączny jest przedstawicielem roztoczy. Najczęściej można go spotkać w magazynach, w których przechowywana jest sucha żywność. Żeruje przede wszystkim na suszach oraz na mące. Zjedzony rozkruszka mącznego grozi zatruciem, a kontakt z nim swędzeniem skóry.

Pan Piotr Krawczyk z Milanówka w rozmowie z "Super Expressem" przyznał, że wspólnie z żoną starali się ograniczyć kontakty z innymi by uniknąć zakażenia koronawirusem - chcieli w ten sposób chronić mieszkającego z nimi 90-latka. Dlatego decydowali się na zakupy online z dostawą. Robili je w dwóch sklepach: Frisco oraz Barbora.

Niemiła niespodzianka

"Robale pojawiły się zaraz po tym, jak przywieźli nam zakupy. Ani Frisco ani Barbora nie przyznają się do rozprzestrzenienia roztoczy" - powiedział pan Piotr. W odpowiedzi jaką otrzymał od sklepu Frisco.pl wskazywano, że przeprowadzona na terenie zakładu i w produktach nie wykryto obecności roztocza. W związku z tym nie ma możliwości pokrycia kosztów dezynfekcji.

Rozkruszek mączny niezwykle szybko się rozmnaża. Oczyszcznie domu z pasożyta wymagało od pana Piotra i jego rodziny wyprowadzki na cztery tygodnie. W tym czasie specjaliści dwukrotnie przeprowadzili oprysk. Koszt zabiegu to tysiąc złotych. Kolejne 3 tysiące to koszt wyrzuconej do śmieci żywności.

Dezyneskcja/ You?Tube @PKTplVideo
Dezyneskcja/ You?Tube @PKTplVideo
Dezyneskcja/ You?Tube @PKTplVideo

Spotkało was coś podobnego?

To też może cię zainteresować: Czekają nas obfite opady deszczu niosące spore problemy. Czego jeszcze można spodziewać się zgodnie z najnowszymi przewidywaniami synoptyków

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Joanna Opozda zaszła w ciążę? Niebywałe doniesienia mediów o narzeczonej Antka Królikowskiego. Aktorka pójdzie do ołtarza z brzuszkiem? Ślub na dniach

O tym się mówi: Będzie w końcu pensja dla pierwszej damy? Polityk zapowiedział ostateczne uregulowanie tej kwestii. Kiedy można liczyć na projekt