Ściąganiem abonamentu RTV zajmuje się Poczta Polska. Czasem jednak dochodzi do absurdalnych sytuacji. Jedna z nich opisał ostatnio portal goniec.pl.

Poczta żąda opłat

Pan Mariusz z Podlasia już od sześciu lat toczy spór z Pocztą Polską, która żąda uregulowania 1452 zł za abonament RTV.

Jak się jednak okazuje, mężczyzna wcale nie ma odbiornika, ani nigdy żadnego nie rejestrował dlatego odmawia zapłaty. Na dokumencie z 2001 roku, którym dysponuje Poczta nie widnieje też jego podpis. Pan Mariusz złożył nawet ksero dokumentu tożsamości z właściwym podpisem.

Mimo tych argumentów urząd odmawia wycofania sprawy i radzi złożyć emerytowi całą sprawę na policję i wyrejestrować odbiornik, którego nie ma.

Abonament RTV / YouTube: Komputer Świat
Abonament RTV / YouTube: Komputer Świat

„Ale co ja mam zgłaszać na policji? Że Poczta Polska mnie nęka na podstawie sfałszowanego dokumentu?” — pyta pan Mariusz.

Emeryt zwraca także uwagę, że wniosek, który posiada urząd nie zawiera nawet informacji, że zidentyfikowano tożsamość składającej go osoby na postawie oficjalnego dokumentu. Z tego powodu nie zamierza on się poddać i przestać walczyć z Pocztą.

Co dalej?

Choć sprawa na chwilę ucichła, pan Mariusz ponownie dostał wezwanie do uregulowania kosztów wraz z zapowiedzią przekazania całej sprawy do Urzędu Skarbowego.

Biuro prasowe Poczty z kolei zaleca tylko złożenie reklamacji i nie ma żadnego konkretnego rozwiązania w tej sprawie.

Co o tym myślicie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Donald Tusk zignorował Szymona Hołownię. Były premier wskazał, że dla niego liczy się tylko jeden oponent. Co powiedział na ten temat

Jak informował portal „Życie.news”: Kolejna fala pandemii koronawirusa przed nami! Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zapowiedział, jakie restrykcje przewiduje rząd

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Elżbieta Zapendowska jest w coraz gorszym stanie zdrowia. Do sieci trafiły nowe zdjęcia. Popularna jurorka „Idola” ujawniła co się z nią dzieje

Sprawdź także ten artykuł: Weselne wydatki z perspektywy gości robią wrażenie. Policzono ile trzeba wydać by zabawić się odpowiednio na takiej imprezie