Pogoda podczas tegorocznych wakacji stale płata Polakom figle - wysokim temperaturom towarzyszą gwałtowne burze oraz intensywne opady, natomiast spokojniejsze dni bywają nieco chłodne.

Niestety, również najbliższy weekend nie zachwyci rodaków pod względem pogody. W wielu miejscach Polski może być naprawdę niebezpiecznie... Jak wygląda prognoza na kolejne dwa dni?

W ten weekend lepiej być ostrożnym

Prognoza pogody na 31 lipca i 1 sierpnia nie daje zbyt wielu nadziei na udany, słoneczny weekend. Wielu Polaków będzie musiało przełożyć wyjazd nad morze czy grilla ze znajomymi. Jak wyglądają szczegóły?

Sobota będzie ciepła, a w niektórych miejscach na mapie wręcz upalna. Temperatury będą wahać się od 23 do nawet 31 stopni na południowym wschodzie. Zaskoczyć może silny wiatr: wyniesie on do 75km/h nad morzem, 70km/h w Sudetach i 60km/h w Karpatach.

Podobnie będzie wyglądała niedziela, 1 sierpnia, choć temperatury będą nieco niższe: od 21 do 26 stopni. Silniejszy będzie także wiatr, który lokalnie może nasilić się nawet do 90-100km/h.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę możemy się spodziewać przelotnych opadów deszczu oraz gradu, którym będą towarzyszyć burze. Prognozowana wysokość opadów waha się w zależności od regionu w granicach od 30 do 50mm.

Czy kolejny weekend w końcu zachwyci Polaków pogodą?

Zobacz także: Sławomir zdradza kulisy swoich występów. Pewnego razu zapomniał zabrać spodni. Ta historia rozbawi wszystkich do łez

Może cię zainteresować: Zaskakujące słowa Jolanty Kwaśniewskiej o teściach córki. Jacy są rodzice Kuby Badacha? Takiej wypowiedzi nikt się nie spodziewał

Pisaliśmy również o: Kiedy byłem w sanatorium, moja rodzona siostra zajęła miejsce u boku mojego męża. Nie wiedziałam, co mam robić