Nie da się ukryć, że emerytury w naszym kraju są w wielu przypadkach zdecydowanie zbyt niskie. Co więcej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje, że z upływem lat stopa zastąpienia będzie maleć, co doprowadzi do sytuacji, w której świadczenia emerytalne będą po prostu głodowe!

Emerytów czekają zmiany?

Jak podaje portal Radio Zet, Krajowy Plan Odbudowy zakłada, że powodem takiej sytuacji jest zbyt duże obniżenie wieku emerytalnego, a skutki mogą być na tyle dotkliwe, że natychmiast należy wprowadzić zmiany w tej kwestii. Rząd chce więc, aby wiek emerytalny na nowo został podniesiony. Okazuje się jednak, że innego zdania jest Platforma Obywatelska.

W czasie ostatniego spotkania PO, które odbyło się w Kielcach i w którym uczestniczyła Joanna Frydrych, Marzena Okła – Drewnowicz oraz Izabela Leszczyna, posłanki Platformy zaproponowały, aby emeryci otrzymywali 25% emerytury swojego małżonka, po jego śmierci.

Nowy pomysł Platformy

- Najczęściej to kobieta zostaje sama, dlatego uważamy, że w sytuacji śmierci współmałżonka, druga osobna powinna móc pobierać dodatek w wysokości 25 procent jej lub jego emerytury – zaznaczyła Marzena Okła – Drewnowicz.

Zgodnie z założeniem dodatek byłby przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, jednak jak pokazuje statystyka, to kobiety przeważnie żyją dłużej od swoich małżonków.

Co więcej, posłanki Platformy zaznaczyły, że partia nie chce podwyższać wieku emerytalnego, ale jest za wprowadzeniem zmian, które zachęcać będą do dłuższej aktywności zawodowej.

Jak informował portal "Życie Polska": OGROMNE ZMIANY W ŻYCIU DOROTY SZELĄGOWSKIEJ. CZY ZNANA PROJEKTANTKA PRZEKAZAŁA ROZWIEDZIE SIĘ PO RAZ KOLEJNY

Przypomnij sobie: „ROLNIK SZUKA ŻONY”: ANNA BARDOWSKA POSTANOWIŁA POKAZAĆ SWOIM FANOM COŚ NIETYPOWEGO. WYBRAŁA SIĘ NA BUDOWĘ NIEUKOŃCZONEGO DOMU. JEST KOMPLETNY PLAN

Portal "Życie Polska" pisał również: OGROMNE ZMIANY W PRZYZNAWANIU ULGI NA DZIECKO. KTO BĘDZIE MÓGŁ SKORZYSTAĆ Z PREFERENCYJNEGO ROZLICZANIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: RZĄD ZNALAZŁ BAT NA NIEFRASOBLIWYCH KIEROWCÓW. PROJEKT NOWELIZACJA USTAWY ZOSTAŁ JUŻ PRZYJĘTY. CO SIĘ ZMIENI? TRZEBA SIĘ LICZYĆ Z WYŻSZYMI MANDATAMI