Już od ponad roku w Polsce walczymy z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Jak podaje portal goniec.pl, czwarta fala niosąca ze sobą znaczny wzrost zakażeń jest już nieunikniona i rząd poczynił już przygotowania do wprowadzenia nowych obostrzeń.

Swoje rekomendacje przedstawiła też już Rada Medyczna.

Walka z COVID-19

Choć sytuacja w Polsce jest ciągle jeszcze dosyć stabilna, każdego dnia odnotowujemy kolejne zakażenia wśród których przeważa wariant Delta. Co ważne, dotyka on głównie ludzi młodych do 39 roku życia.

Z tego powodu rząd już przygotowuje się na czwartą falę, która ma nadejść wraz z końcem wakacji i możliwość wprowadzenia różnorodnych obostrzeń.

Możliwe jednak, że nie dotkną one wszystkich osób, a tylko tych, którzy się nie zaszczepili. Takie rozwiązanie rekomenduje Rada Medyczna działająca przy premierze.

Szczepienie na koronawirusa/Youtube Polsat News
Szczepienie na koronawirusa/Youtube Polsat News

Kilka różnych opcji

Rząd bada obecnie możliwość wprowadzenia tego typu rozwiazań. Jedną z opcji jest to by osoby zaszczepione bądź mogące okazać negatywny wynik testu były wyłączone z restrykcji.

Inną wersją jest też sposób zastosowany we Francji. Wówczas przedsiębiorcy będą mieli prawo zweryfikować czy klient przyjął szczepionkę i nie obsłużyć takiego, który tego nie zrobił.

Nie podjęto jeszcze decyzji w tej sprawie. Na razie wiadomo tylko, że decyzje będą uzależnione od liczby zakażeń.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeden z polityków Platformy Obywatelskiej zdradził sekret Donalda Tuska. Wiadomo dlaczego obrali sobie na cel Jarosława Kaczyńskiego

Jak informował portal „Życie.news”: Tomasz Lis zwyzywał premiera i polski rząd. Dziennikarz się nie pohamował oburzając sporą część internautów. Wiadomo co napisał

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Popularny lek wycofany ze sprzedaży w aptekach. Główny Inspektorat Farmaceutyczny podał, że ma poważną wadę. Wiadomo czego ona dotyczy

Sprawdź także ten artykuł: Barbara Kurdej-Szatan znowu podpadła swoim fankom w mediach społecznościowych. Gwiazda w ogniu krytyki matek. O co chodzi