Tomasz Lis jest aktywny w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze gdzie lubi komentować różne sytuacje i stan polskiej i światowej polityki.

Jak podaje portal „Super Express”, dziennikarz bardzo negatywnie odniósł się do premiera Mateusza Morawieckiego i jego rządu.

Ostre słowa

Tomasz Lis zainspirował się w swojej wypowiedzi trwającymi obecnie w Tokio Igrzyskami Olimpijskimi i użył sportowego porównania sugerując, że polskiej władzy należą się złote medale, ale w bardzo niekorzystnych konkurencjach.

„Bylibyśmy mistrzami igrzysk, gdyby tylko na igrzyskach były inne konkurencje – najgłupsi rządzący, najbardziej kłamliwy premier, najbardziej nepotyczna władza, największa pogarda dla praworządności, największa nienawiść do mniejszości” – można przeczytać na Twitterze.

Mateusz Morawiecki / YouTube: Kancelaria Premiera
Mateusz Morawiecki / YouTube: Kancelaria Premiera

Reakcje internautów

Jak to zwykle bywa w mediach społecznościowych, na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Choć część oczywiście przyznała rację naczelnemu tygodnika „Newsweek”, zdarzyły się także przeciwne komentarze.

Szczególnie nie spodobało się użycie sportowej metafory. Padły też słowa, że oprócz tego powinna być dyscyplina dla najbardziej zadufanych i kłamliwych dziennikarzy sugerujące, że Tomasz Lis mógby tam zdobyć jakieś wyróżnienie.

Zgadzacie się z opinią dziennikarza? A może macie inne zdanie?

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaczynają się ograniczenia dla osób niezaszczepionych? Lekarze namawiają do bardziej zdecydowanych działań. Co dalej z obostrzeniami

Jak informował portal „Życie.news”: Znany z Radia Maryja duchowny został skazany przez sąd. Wymiar sprawiedliwości nie miał tu żadnych wątpliwości. Co się wydarzyło

Z życia znanych ludzi informowaliśmy o: Maryla Rodowicz nie poddaje się w staraniach o alimenty. Legendarna piosenkarka zapowiedziała dalsze kroki w sprawie rozwodu z Andrzejem Dużyńskim

Sprawdź także ten artykuł: Nowe gatunki kleszcza dotarły do Polski przynosząc nowe choroby i dolegliwości. Co powinno się wiedzieć w tym temacie by czuć się bezpieczniej