Jak podaje portal "Super Express", Donald Tusk funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej objął 3 lipca, wprowadzając kilka istotnych zmian. Jego powrót wiązał się między innymi ze zmianami na stanowiskach wiceszefów. Nastąpiła również zmiana przewodniczącego klubu, którym został Borys Budka. To nie koniec zmian.

Donald Tusk prowadza w partii zmiany

Od momentu objęcia władzy w Platformie Obywatelskiej Donald Tusk postawił na zmiany. W kuluarach mówi się, że były premier prowadzi intensywne rozmowy z parlamentarzystami, z których chce stworzyć zespół swoich współpracowników. Tusk chce również aby w partii ważną rolę odgrywały kobiety, jak miało to miejsce wcześniej.

Donald Tusk i członkowie PO/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk i członkowie PO/YouTube @Janusz Jaskółka
Donald Tusk i członkowie PO/YouTube @Janusz Jaskółka

22 lipca Donald Tusk wskazywał, że chce zaproponować takie zmiany, które umożliwią przywrócenie równowagi pomiędzy kobietami i mężczyznami zarówno w przestrzeni klubowej, jak i partyjnej.

Przyjęto również uchwałę, zgodnie z którą nie będzie możliwości łączenia funkcji kierowniczych w partii i klubie. Ma to dać przestrzeń innym posłom do awansu. W związku z tym do tej pory Izabela Leszczyna, Sławomir Nitras, Rafał Grupiński oraz Marcin Kierwiński ogłosili zamiar odejścia z władz klubu, by móc nadal pozostać w Zarządzie.

Donald Tusk/YouTube @Super Express
Donald Tusk/YouTube @Super Express
Donald Tusk/YouTube @Super Express

Do grona wiceprzewodniczących w PO mają dołączyć Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz, a także Cezary Tomczyk, który jednocześnie ma być odpowiedzialny za kampanie wyborcze. Aby to było możliwe niezbędne jest wprowadzenie zmian w statucie partii, który w obecnym brzmieniu przewiduje jedynie cztery stanowiska wiceprzewodniczących. Zmiany te miałyby zostać zatwierdzone w czasie konwencji zaplanowanej na 20 września.

Co sądzicie o tych zmianach?

To też może cię zainteresować: Rafał Trzaskowski w niebezpieczeństwie? Otrzymał list, którego treść nie pozostawia wątpliwości. O co chodzi

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Obowiązują w aż 10 województwach, jakich

O tym się mówi: Tej leśnej rośliny trzeba wystrzegać się jak ognia. Piękny wygląd owoców kusi wielu osób, szczególnie dzieci. Gatunek pustoszy organizm w mgnieniu oka