Jak podaje portal "Radio Zet", wielu rodziców, nauczyciele i samych uczniów zastanawia się, czy powrót do nauki 1 września będzie odbywał się w sposób tradycyjny, czy zdalny. Wiceszef resortu zdrowia wskazuje, że najprawdopodobniej dzieci wrócą do szkolnych ławek, choć rząd szykuje się na wszystkie możliwe scenariusze. Wszystko uzależnione jest od sytuacji epidemicznej w kraju.

Czy dzieci wrócą do szkolnych ławek w nowym roku szkolnym?

Gościem Programu I Polskiego Radia był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk wskazywał, że resorty zdrowia i edukacji pozostają ze sobą w stałym kontakcie, bo już za nieco ponad miesiąc rozpoczyna się nowy rok szkolny. Kraska wskazywał, że jak na razie planowany jest powrót dzieci do nauki stacjonarnej.

Wiceszef resortu zdrowia zaznaczył, że póki co nic nie wskazuje na to, że wariant powrotu do nauki tradycyjnej będzie niemożliwy. Niemniej jednak nie można wykluczać żadnego z wariantów - wszystko uzależnione jest od dalszego rozwoju sytuacji epidemicznej. "Ale myślę, że tu powinniśmy być w miarę spokojni: dzieci powinny 1 września wrócić do szkoły" - uspokajał Kraska.

Waldemar Kraska/YouTube @Radio Zet
Waldemar Kraska/YouTube @Radio Zet
Waldemar Kraska/YouTube @Radio Zet

Wiceminister wskazywał, że od września ma ruszyć akcja szczepienia dzieci w szkołach, co pozwoli podnieść poziom wyszczepienia dzieci i młodzieży od 12 roku życia. Dodał jednak, że wakacje są lepszym momentem na zapewnienie dziecku ochrony przed Covid-19 poprzez podanie szczepionki.

Czwarta fala

W piątek Adam Niedzielski informował, że prognozy przebiegu czwartej falii zakażeń wskazują od tysiąca zakażeń dziennie w wariancie optymistycznym do nawet 10-15 tysięcy w czarnych scenariuszach. Szef ministerstwa edukacji wskazał, że przebieg kolejnej fali uzależniony jest od tego, jak wiele osób zdecyduje się na zaszczepienie.

Od momentu wybuchu pandemii w naszym kraju zakażenie koronawirusem stwierdzono w naszym kraju u 2 882 220 osób. Niestety aż 75 242 osoby przegrały walkę z Covid-19. Do tej pory zaszczepiono w pełni 16 986 230 osób. Pierwszą dawkę przyjęło 18 064 022 osoby.

Myślicie, że dzieci faktycznie wrócą do szkolnych ławek?

To też może cię zainteresować: Do oburzających scen doszło w czasie ostatniego pożegnania młodego mężczyzny. Napis na jednej z szarf wprawił wszystkich w osłupienie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:IMGW ogłosiło pomarańczowy alarm pogodowy. Silne upały dokuczą najmocniej w objętym alertem II stopnia obszarze

O tym się mówi: Aleksander Kwaśniewski ocenił Jarosława Kaczyńskiego. Przewidział, jak mogłaby wyglądać jego debata z Donaldem Tuskiem. Co takiego powiedział